Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δεκάμετρος λωρίδα


Recommended Posts

Όσον αφορά τη δεκάμετρη λωρίδα και επειδή ταλαιπωρήθηκα αρκετά να βρω τη σχετική νομοθεσία για μια δική μου περίπτωση και επειδή ούτε εδώ βρήκα την ακριβή λύση voila σε περίπτωση που ξάχνει κανείς στο μέλλον

 

ΓΟΚ 55 Άρθρο 17 παράγραφος 6 οπως τροποποιήθηκε με το ΦΕΚ 219/Δ/16-11-1968 (άρθρο 2 του Διατάγματος)

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Αν και ετεροχρονισμένα - η άδεια πέρασε και το κτίριο λειτουργεί - σε ευχαριστώ γιατί αυτήν την τροποιήση δεν την βρήκα ποτέ εν τέλει. Απλά ανέφερα ότι υπάρχει.

Θα βοηθήσει σίγουρα άλλους συναδέλφους εκτός από εμάς

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 1 year later...

Συνάδελφοι "ιστοριοδίφες"-ερευνητές, θέλω να σας ρωτήσω, αν έχετε υπόψιν σας κάποια διάταξη, η οποία επέτρεπε την ίδια εποχή (μάλλον επι χούντας), την κατασκευή αποχωρητηρίων! Υπάρχουν ακόμα κτίσματα με τέτοιες κατασκευές, που δεν προβλέπονται απο νόμο, αλλά απο κάποια άλλη διάταξη.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Δεν ξέρω τι ίσχυε παλιά, αλλά κάτι τέτοιο φέρανε τώρα με τον 4495/17. Στα πριν το 1983 δίνουν με ΕΕΜΚ 5τ.μ. για υγεινή και χρήση χωρίς έλεγχο νομιμότητας, σε στάσιμους, προ του 1923 και κάτω των 2000 κατ.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.