Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Recommended Posts

Συνάδελφοι καλησπέρα,

τί γνώμη έχετε για τον παρακάτω σταθμό...?

 

http://www.jgc.gr/jgc/downloads/GeoMax_ZTS600_Brochure_gr_low_res.pdf

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 289
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κάποια γνώμη για το STONEX STS5RPW 300m ?

Είναι αξιόπιστα?

Φαντάζομαι ότι θα έχει ξανασυζητηθεί το θέμα, αλλά θα ήθελα τη γνώμη σας και εγώ

(νομίζω ότι αν είχε δυνατότητα αναζήτησης στο forum με λέξεις κλειδιά θα βοηθούσε πάρα πολύ για την αναζήτηση των διάσπαρτων συζητήσεων)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Θέλω να αγοράσω ένα τοπογραφικό μηχάνημα ώστε να κάνω τοπογραφικά σαν νέος Πολ. Μηχανικός που είμαι. τί πρέπει να προσέξω? Να πάρω σταθμό ή με GPS?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Συνάδελφοι καλησπέρα,

τί γνώμη έχετε για τον παρακάτω σταθμό...?

 

http://www.jgc.gr/jgc/downloads/GeoMax_ZTS600_Brochure_gr_low_res.pdf

 

Το είδα από κοντά και μου το παρουσίασαν στην JGC γιατί αγόρασα το PENTAX. Φοβερό όργανο. Είναι όλο Leica. H Geomax ανήκει στον όμιλο που έχει η Leica. Με τη μόνη διαφορά ότι δεν έχει usb, Bluetooth και ατέρμον κοχλίες σε σχέση με ένα Leica. Έχει τον καλύτερο reflector της αγοράς και το είδα με τα μάτια μου. Ελάχιστη απόσταση σκόπευσης 9cm……… έχει και 6πλο αντισταθμιστή…….

Η τιμή του μαζί με τα παρελκόμενα (τρίποδας, πρίσμα, στιλαιός) είναι 4000…

Πολύ καλή και η τιμή τους… το συνιστώ με 1000

Link to comment
Share on other sites

το όλο θεμα είναι πού φτιάχνοντε.γιατί πολλες επώνυμες εταιρειες φτιαχνουν ολόκληρα η τμήματα στην Κινα.το παιρνεις για γιαπωνέζικο η ευρωπαικο και τελικά βγαινει κινεζικο.εν ολω η εν μερει.

Link to comment
Share on other sites

Κακά τα ψέματα όλα είναι made in china αλλά το θέμα είναι οι προδιαγραφές που φτιάχνονται και η τιμή τους.πολλά εργοστάσια με ηλεκτρονικά είναι στην κίνα αλλά είναι διαφορετικές οι απαιτήσεις μια καλής εταιρείας ώστε να κατασκευαστεί κάτι καλό από μια άλλη εταιρεία που θέλει κάτι φτηνό. Πάντως το Pentax στο case του λέει made in Japan, ενώ τα παρελκόμενα του έχουν Κίνα, Μαλαισία και Ευρώπη :)όσο για το Geomax ότι μπορεί να λέει ένα Leica το ίδιο θα λέει και αυτό γιατί είναι ίδιο εργοστάσιο ;)

 

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής!

Παρατήρηση: Μην κάνετε άσκοπη παράθεση ολόκληρου του αμέσως προηγούμενου μηνύματος, για λόγους οικονομίας του Φόρουμ.

Ευχαριστώ, ilias

Link to comment
Share on other sites

πολύ δυσκολα να βρης καθαρό γιαπωνεζικο.συναδελφε οταν παρεις κατι που νομιζεις οτι ειναι γιαπωνεζικο και αρχισει και χαλαει (πιθανον επειδη μερη του φτιαχτηκαν στην Κινα),τοτε θα καταλαβεις τι εννοω.και απο εδω και περα ολο και πιο πολλα πραγματα θα φτιαχνοντε στην Κινα.

Link to comment
Share on other sites

Θα με επιτρέψετε να διαφωνήσω. Υπάρχουν όργανα στην αγορά που είναι "made in Japan" και είναι made in japan. Τα Pentax είναι κατασκευασμένα στην Κίνα εξολοκλήρου όπως και τα Geomax. Kαι μάλιστα η Pentax surveying πουλήθηκε, και αγοράστηκε από την εταιρία Taiwan Instrument Co. τον Σεπτέμβριο. Υπάρχουν σχετικά άρθρα να διαβάσετε στο ιντερνετ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.