Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Γιατί βρε συνάδελφοι υπάρχουν ανορθόγραφα μηνύματα? Αν ο συντάκτης βλέπει το λάθος του ας κάνει edit. Είναι αντιφατικό στο προφιλ να γράφουμε ειδικότητα "Μηχανικός" και στο Post να είμαστε ανορθόγραφοι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 289
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν ο μηχανικός είναι απόφοιτος Πανεπιστημίου Ζάμπια ή Χαρτούμ με τις ευχές του godfather ΔΙΚΑΤΣΑ μια χαρά λογικό το βρίσκω.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τους γεωδαιτικούς σταθμούς της geomax? φαίνονται ίδιοι με leica και είναι αρκετά φθηνότεροι. Τι γνώμη έχετε? το μοντέλο που κοιτάω είναι το zoom20

Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι που μας πέρασε είχα κάνει μια έρευνα αγοράς για αγορά γεωδαιτικού σταθμού και είχα διαπιστώσει ότι τα Geomax είχαν μόνο ένα έτος εγγύησης σε σχέση με τον ανταγωνισμό που έδιναν 2 και 3 χρόνια εγγύησης. Επίσης και οι μπαταρίες είχαν διαφορές, η μία Ni-Mh(Geomax ) και η άλλη Li-Ion(Leica). Αλλά όλα αυτά μπορεί να έχουν αλλάξει από τότε. Τα πάντα είναι θέμα κόστους και απαιτήσεων δικών σου. Αν "κυνηγάς" μεγάλες ακρίβειες σε cc και πας σε Leica το κόστος θα ξεφύγει.

Link to comment
Share on other sites

Τhodor στείλε μου το email σου με πμ για σου στείλω ένα αρχείο excel με συγκεντρωμένα τα μοντέλα και τα χαρακτηριστικά τους (τουλάχιστον για όσα με ενδιέφεραν). Εγώ κατέληξα σε Sokkia αλλά αυτό πάντα με τα δικά μου οικονομοτεχνικά κριτήρια.

Link to comment
Share on other sites

Γειά και χαρά..

Μου έγινε μια καλή προσφορά για TOTAL STATION PENTAX R322NX

Θα ήθελα τη γνώμη σας για την εταιρία αλλα και το μοντέλο αν ξέρει κάποιος.

Θα σας είμαι υπόχρεος..

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό μοντέλο. Στα στάνταρντ της αγοράς για μοντέλα λειτουργικού DOS.

Έχει πάρα πολύ καλά οπτικά όπως η ΝΙΚΟΝ και η Leica.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.