Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Παράπονα από τα τμήματα υποστήριξης των εταιρειών λογισμικού


Χ Επισκέπτης 1

Recommended Posts

Η Λογισμική δεν έκανε ποτέ συμβόλαια συντήρησης για κανένα της προιόν. Εδινε δε δωρεάν τις μικρές αναβαθμίσεις / βελτιώσεις.

Εγώ είμαι πελάτης τους πολλά χρόνια  και ουδέποτε υπέγραψα κάποιο τέτοιο συμβόλαιο.

Αρα δεν πρόκειται περί κάποιου όρου συμβολαίου συντήρησης. Αλλο πράγμα του λένε.

 

Προσωπικά ΘΕΩΡΩ ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ αυτό που του είπαν. Δεν είναι θέμα υποστήριξης η ανανέωση κωδικού η οποία γίνεται ΜΟΝΟ για την αποτροπή της κυκλοφορίας "σπασμένων" .

 

Ο άνθρωπος το 'χει πληρώσει και πρέπει να λειτουργεί.  Να επιμείνεις , γραπτά και επίσημα .

 

Επικοινώνησε και με την γενική γραμματεία καταναλωτή μήπως σε βοηθήσουν.

Edited by avgoust
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • Απαντήσεις 90
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ. Ομοίως το πρόγραμμα είναι αγορασμένο πρίν από μια δεκαετία περίπου και λειτουργούσε μέχρι πρόσφατα με καταχώρηση κωδικών ανανέωσης άδειας κάθε 6μηνο περίπου με τη διαδικασία τηλεφωνικής επικοινωνίας με τα γραφεία της εταιρίας. Σήμερα που ζήτησα πάλι κωδικούς μου είπαν ότι το πρόγραμμα είναι πολύ παλιό και δεν αναβαθμίζεται και ότι θα πρέπει να πληρώσω 400 ευρώ για να μου δώσουν καινούριο κλειδί. Δεν έχω σκοπό να κάνω κάτι τέτοιο για ένα πρόγραμμα που δεν θα χρησιμοποιήσω και απλώς το χρειάζομαι για να έχω πρόσβαση στη παλιά ου δουλειά. Και κανένας ποτέ δεν μου είπε όταν έδινα τα χρήματα  για να το αγοράσω και να το αναβαθμίσω, ότι το πρόγραμμα είχε ημερομηνία λήξεως.  Γι αυτό συννάδελφοι προσέξτε προτού αγοράσετε προγράμματα της LH Λογισμικής

Link to comment
Share on other sites

Περίεργα πράγματα από την Λογισμική, δεν μας είχε συνηθίσει σε τέτοιες συμπεριφορές.

 

Το να δώσουμε κάποια ποσά για αναβάθμιση έχει μία λογική. Το πόσο πρέπει να είναι αυτά είναι μία άλλη συζήτηση.

 

Αλλά το να μας αχρηστεύουν τα προγράμματα το θεωρώ τραγικό.

 

Καλό θα ήταν κάποιος εκπρόσωπος της εταιρείας να πάρει θέση (νομίζω υπάρχουν στο φόρουμ).

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Όπως το είπες....η πολιτική τους είναι τραγική.

Και αυτό διότι είδικά η Λογισμική μόλις ανέπτυξε τους EC (που ήταν η πρώτη εταιρεία που σοβαρά πιάστηκε με το θέμα) έπιασε και η κρίση. Ήρθε και το τελευταίο ΦΕΚ που επί της ουσίας επιτρέπει την παράλληλη εφαρμογή παλαιών-νέων (κατ΄ επιλογή) και τους αποτελείωσε.

Και όταν ο άλλος μένει με τον π........ στο χέρι, ε θα κάνει και λαλακίες!

Θα μας στείλουν στο ΡΑΦ μου φαίνεται!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλήρωσα μιά φορά γιά τον τέκτονα , που είμαι από τους πολύυυυυ  πρώτους χρήστες , όπως και του φέσπα .

 

Τώρα μου ξαναζητάνε γιά να τρέχει στα windows . Πράγματι είναι ένα θέμα και δεν τα ξαναδίνω και εγώ .

 

Καλό πάντως είναι να έχουν καλύτερη πολιτική στους πελάτες τους .

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Αν ηταν η πολιτικη τους "δεν υποστηριζουμε παλιοτερες εκδοσεις", θα το σεβομουνα.

Αφου ομως εχουν δυνατοτητα να δωσουν κωδικους και θελουν παρακαλια για να το κανουν, ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ.

 

Καλο ειναι να κοιταμε και για αλλα λογισμικα, σιγα σιγα.

Το κοστος αναβαθμισης του ΦΕΣΠΑ, ειναι οσο το κοστος αγορας νεου λογισμικου.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Αν ηταν η πολιτικη τους "δεν υποστηριζουμε παλιοτερες εκδοσεις", θα το σεβομουνα.

 

terry άλλο το δεν υποστηρίζω παλιές εκδόσεις και άλλο σου τις κλειδώνω με το έτσι θέλω.

Διότι το κλείδωμα και η απαίτηση για επανενεργοποίηση των κωδικών από αυτούς γίνεται.

Άρα όταν σου λέει ότι στο εξάμηνο θα κλειδώσουν οι κωδικοί (για έτσι το θέλω) και μετά δεν στους ανοίγω, είναι σαν να σου αχρηστεύουν εμμέσως το πρόγραμμα......με το έτσι θέλω!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.