Jump to content
  • Revit - Μαθήματα BIM

[ΑΡΘΡΟ 088 - Ν. 4495/17] Αυθαίρετα πριν την 28.07.2011 - Περίπτωση 2 (Κατασκευές για τις οποίες δεν ολοκληρώθηκε η υπαγωγή)


Recommended Posts

Ναι σίγουρα έτσι πρέπει να γίνει,να βγουν διευκρινήσεις..Ας περιμένουμε λοιπόν!!Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας!!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

"Ολοκληρωμένες" θεωρεί να έχουν αναρτηθεί και τα απαιτούμενα δικαιολογητικά και στοιχεία στο πληροφοριακό σύστημα.   Βασικά όπως το καταλαβαίνω μέχρι στιγμής, εάν δεν αξίζει οικονομικά, ανεβάζεις τα

Υδομ Θεσσαλονικης

@ vagelis_lam Καλά τα λέμε εμείς, αλλά στις ΥΔΟΜ για παράδειγμα πρέπει να κάνεις αίτηση για σβήσιμο των προστίμων ανέγερσης και διατήρησης που δεν εχουν καταβληθεί. Εφόσον και το ν.3843 πρέβλεπε πο

Posted Images

Από την στιγμή [που λέει "παράβολο" μήπως παραπέμπει στην ΔΟΥ και όχι στη τράπεζα?

Link to post
Share on other sites

επομενως...

 

ΥΔΟΜ απο ΥΔΟΜ  διαφερουν  ως προς το οτι  οι "εκει" υπαλληλοι "δεν το ειχαν  ξανακουσει" :mrgreen: :mrgreen:

 

ενω   ο νομος ειναι σαφης..

και, απλα, οι της Θεσσαλονικης  καθησαν και τον μελέτησαν....

[Θοδωρη,

ευχαριστουμε για την ενημερωση...[+1]

ρωτησες, η διαδικασια ποιά ειναι]???

Edited by dimitris GM
Link to post
Share on other sites

Δε ρώτησα, βιαζομουν αλλά έχει τηλέφωνο ή ανακοινωση

Link to post
Share on other sites

το ειδα...

 

απλα δεν διαβαζεται   ευκολα..έως ...καθόλου. :smile: :-) :smile:

Edited by dimitris GM
Link to post
Share on other sites

Μπαχατελ βλέπεις....

Θα ξαναπάω εντός εβδομάδας και θα το σημειώσω και θα ρωτήσω περαιτέρω

Link to post
Share on other sites

Ναι , αν θυμάμαι καλά άρθρο 104  και αρθρο 88  παρ.2

Edited by karanus
  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Καλησπέρα. Ελπίζω να μην κάνω 'ποστ' σε εντελώς άσχετο κομμάτι του φόρουμ. Προσπαθώ να κάνω μία αλλαγή χρήσης - από κατάστημα - σε οικία. Οι ιδιοκτήτες δεν έχουν την οικοδομική άδεια και το σύστημα δεν έχει την επιλογή: ένα ξερό όχι, που μπορούσαμε με τον 4178.

 

 

Μπορώ να το καταχωρήσω χωρίς την άδεια, απ' τη στιγμή που δεν υπάρχει υπέρβαση δόμησης? Μπορώ να το υποβάλλω προσωρινά και μετά να προσθέσω τον αριθμό αδείας? 

 

Ευχαριστώ.

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.