Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

[ΑΡΘΡΟ 096 - Ν. 4495/17] Κατηγορία 1 αυθαιρέτων κατασκευών


Recommended Posts

6 λεπτά πριν, danaikaterina said:

Δεν μπορείς να συμπεριλάβεις σε δήλωση του 4495 ιδιοκτησία που έχει τακτοποιηθεί με 4178.

Άρα διαφωνούμε. Τουλάχιστον από που προκύπτει αυτό ώστε να μου φύγει η απορία? Είναι κάπου σε εγκύκλιο κλπ?

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

5 λεπτά πριν, danaikaterina said:

Από το ότι για δεν μπορεί να γίνει πάνω από μια δήλωση υπαγωγής για το ίδιο ακίνητο.

Ναι αυτό λέω από που προκύπτει. Που το λέει ο νόμος?

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

23 λεπτά πριν, katrmp said:

.... Που το λέει ο νόμος?

Που το λέει ο νόμος ότι μπορείς να κάνεις όσες υπαγωγής στο νόμο θες για κάθε ξεχωριστή ιδιοκτησία?

 

Επικουρικά αν βρεις που λέει ο νόμος ότι νιάου νιάου στους κεράμους δεν το κάνουν μόνο οι γάτες, κερδίζεις

Link to comment
Share on other sites

Ότι δεν απαγορεύεται με κανένα νομο, καμία εγκύκλιο καμία οδηγία επιτρέπεται. Αλλιώς αυτός που θα έλεγξει και θα σου πει κακώς έγινε μια δήλωση συνολική που θα το στηρίξει ώστε να σου την ακυρώσει?

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν, katrmp said:

Ότι δεν απαγορεύεται με κανένα νομο, καμία εγκύκλιο καμία οδηγία επιτρέπεται. ...

ότι πεις.....

κάνε το αφού το έχεις σίγουρο. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κάνω εγώ . Εγώ είμαι μηχανολόγος. Το κάνει συνάδελφος σας που λέει δεν υπάρχει το παραμικρό πρόβλημα. Για αυτό όταν έχεις από έμπειρους επιστήμονες δύο αντικρουόμενες απόψεις κοιτας να δεις που το στηρίζουν ο καθένας. Σε αυτό το νόμο, αυτή την εγκύκλιο έστω ερμηνεία. Αλλά πουθενα δεν βρίσκω καμία αναφορά. Και πάντα πρέπει να σε πείθει αυτός που λέει ότι απαγορεύεται κάτι γιατί η απαγόρευση είναι αυτή που πρέπει να δικαιολογήσει.

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

15 λεπτά πριν, katrmp said:

...Το κάνει συνάδελφος σας που λέει δεν υπάρχει το παραμικρό πρόβλημα....

ε ας το κάνει.....

Δημοκρατία έχουμε ....

κι αν δεν αφορά εσένα όπως λες μη αγχωθείς άλλο σήμερα.... άλλοι θα τρέχουν αύριο 

 

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Δημοκρατία έχουμε, δύσκολοι καιροί, πολύ περισσότερα λεφτά 10 υπαγωγες αντί μία...

Θα προσπαθήσω πάντως να ρωτήσω στην πολεοδομία

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.