Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

[ΑΡΘΡΟ 096 - Ν. 4495/17] Κατηγορία 2 αυθαιρέτων κατασκευών


Recommended Posts

Υφίσταται υπέρβαση ύψους νομίμου κτίσματος < επιτρεπόμενο ύψος της περιοχής. Αρα θα παει με αναλυτικό. Αυτο εχει γινει πριν την 01/01/1983.
Ταυτοχρόνα εχω και αλλες λοιπές οι οποίες εχουν γίνει >1983. (1 μαντρα συγκεκριμένα).
Ας αρχίσουμε απο το πώς θα αντιμετωπίζατε αυτες τις 2 περιπτώσεις για να πάμε εκ των υστέρων στην αρχική μου απορία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 421
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

7 λεπτά πριν, laxanos said:

Υφίσταται υπέρβαση ύψους νομίμου κτίσματος < επιτρεπόμενο ύψος της περιοχής. Αρα θα παει με αναλυτικό. Αυτο εχει γινει πριν την 01/01/1983.

Σωστά.

7 λεπτά πριν, laxanos said:

Ταυτοχρόνα εχω και αλλες λοιπές οι οποίες εχουν γίνει >1983. (1 μαντρα συγκεκριμένα).

Είσαι απολύτως βέβαιος ότι, έγιναν μετα το 83; Αν εισαι, με αναλυτικό (δεύτερο).

 

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι απολύτως βέβαιος για τις χρονολογίες, τότε ναι!!!

Γιατι σε προβληματίζει;;;;

 

Link to comment
Share on other sites

Σου απαντησα. Δύο παραβασεις. 

Υπάρχει κανείς που θα εβαζε μία παραβαση, εφόσον υπηρχαν τεκμήρια του χρονου κατασκευής;;

Γιατι να το κάνει;

 

Link to comment
Share on other sites

Και τι σε ενδιαφέρει; Εσύ θα τα πληρώσεις; Μήπως εσύ θα κερδίσεις κάτι extra; Ο Ρομπέν πάει, πέταξε.... Τώρα είναι ο Τσακαλώτος ...

Καληνύχτα. Πάω να μαζέψω τα παιδιά.

 

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι σε αυθαίρετο που έχω κατηγορία 1 - 2 και 3, έχω και κάτι στέγαστρα 30 τ.μ. που κατασκευάστηκαν το 2000. Τα υπολόγισα πως είναι μια λοιπή παράβαση. Αυτά τι κατηγορία τα βάζω? Δεν έχει υπάρξει καμία άδεια στο οικόπεδο, οπότε σκέφτομαι ή κατηγορία 5 ή κατηγορία 2 με την λογική ότι τις λοιπές παραβάσεις τις τραβάνε οι άλλες κατ. Πως τις αντιμετωπίζετε τις λοιπές παραβάσεις?

Link to comment
Share on other sites

Οπωσδήποτε κατηγορία 5. Λογική ότι "τις λοιπές παραβάσεις τις τραβάνε οι άλλες κατηγορίες" δεν υφίσταται.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.