Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

[ΑΡΘΡΟ 101 - Ν. 4495/17 ] Καταβολή Ενιαίου Ειδικού Προστίμου – Προθεσμίες


Recommended Posts

Καλησπέρα συνοδοιπόροι.

Μέσα σε αυτήν την πίεση του χρόνου δεν μέτρησα το ύψος ενός διαμερίσματος και έβαλα τον πελάτη να πληρώσει το παράβολο (250€).

Τελικά εχθές κατάφερα και το μέτρησα και συνειδητοποίησα ότι ότι έχω υπέρβαση ύψους και ότι το παράβολο πια από 250 πάει 500!!!!

Τι κάνω τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι έχεις υπαχθεί στον Νόμο, καθώς ως χρόνος υπαγωγής είναι η πληρωμή του παραβόλου. Κάνε την διόρθωση να σου βγάλει συμπληρωματικό παράβολο (250Ε), αν έχει την δυνατότητα να το πληρώσει σήμερα ακόμα καλύτερα για να είσαι πιο σίγουρος. ΑΝ και πιστεύω ότι είσαι οκ με την πληρωμή του 1ου παραβόλου.

Link to comment
Share on other sites

To παράβολο πληρώθηκε,  το ακίνητο εντάχθηκε, που είναι θετικό.

Συνάδερφος ο οποίος είχε τέτοια περίπτωση μου είχε πει πως δεν αντιμετώπισε πρόβλημα: Το όλο πρόστιμο προφανώς επαυξήθηκε λόγω της πρόσθετης αυθαιρεσίας, το δε υπόλοιπο του προστίμου για πληρωμή ήταν το νεό+αυξημένο πρόστιμο μείον αρχικό παράβολο.

Και αν θέλεις τη γνώμη μου είναι και το λογικό αυτό που μου περιέγραψε........

Link to comment
Share on other sites

Την έχω πανάθεμα με...την έχω.

Τώρα προσπαθώ μήπως το βάλω κατηγορία 3 (να γλιτώσω τα ρεζιλίκια)...Αν και μάλλον δεν γίνεται.

 

Link to comment
Share on other sites

Διώξε την μπάλα, έξω απ' το γήπεδο......... Απέδωσε το στην δυσλειτουργία του ηλ. συστήματος...............

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για το σπαμ. Αλλά για να ευθυμήσεις κι εσύ λίγο.

ΤΩΡΑ! ΜΟΛΙΣ ΤΩΡΑ!

Πελάτισσα σπαρ@ρχίδο.

Προλαβαίνουμε να εντάξουμε στη δήλωση και ένα δωμάτιο που ΘΑ φτιάξω?

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.