Μετάβαση στο περιεχόμενο

[ΑΡΘΡΟ 103 - Ν. 4495/17] Μειώσεις προστίμων σε ειδικές ομάδες πληθυσμού


Recommended Posts

Υπήρχε κι ένα helpdesk κάποτε που το συμβουλευόμουν συχνά, να υπάρχει ακόμα άραγε? Θα το ψάξω κι αν έχω κάποιο νέο θα ενημερώσω...

Link to comment
Share on other sites

Συνάδερφοι καλησπέρα

Έχω περίπτωση συγκυριότητας 50-50% όπου ο ένας εκ των δύο (συζύγων) είναι Μακροχρόνια άνεργος. Για την Υ.Δ. είναι κατανοητό ότι αυτή επιμερίζεται στα ποσοστά τους για την αντίστοιχη έκπτωση, σύμφωνα με αρ.100, παρ.13. Την "λοιπή παράβαση" πως την καταχωρούμε? Αν καταχωρηθεί ως "Μακρ.Ανεργοι" ανέρχεται στα 60/75€ αντί του 200/250€. Τείνω να επιλέξω τη δυσμενέστερη περίπτωση, για να είμαι/είναι καλυμμένη/οι, ωστόσο θα ήθελα να ακούσω αν μπορει στηριχτεί μια διαφορετική γνώμη.

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Στο τότε help desk του 4178 μου είχαν πει πως είτε χρεώσεις την λοιπη παράβαση στον συνιδιοκτητη που δικαιούται τον μειωτικο συντελεστή είτε στον άλλον είναι και τα δύο σωστά. Άρα τα καλά και συμφέροντα!!

Link to comment
Share on other sites

Η ιδιότητα του τριτέκνου  ελέγχεται κατά την ημερομηνία υποβολής της δήλωσης ,της ισχύος του νόμου ή της κατασκευής του αυθαιρέτου ?

Edited by avgoust
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ.

ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΤΕ ΑΝ ΣΕ 2 ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ (50%-50%) ΑΝΔΡΟΓΥΝΟ ,ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΕΧΕΙ 80% ΑΝΑΠΗΡΙΑ ΚΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΟΧΙ ,ΤΗΝ ΕΚΠΤΩΣΗ ΣΤΟ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΣΥΝΟΛΙΚΑ Ή ΜΟΝΟ Ο ΜΕ 80% ΑΝΑΠΗΡΙΑ;ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ Η ΕΚΠΤΩΣΗ;

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

 

(1) Μην ανοίγεις χωρίς ουσιαστικό λόγο νέο θέμα και χωρίς πρώτα να κάνεις αναζήτηση για ήδη υπάρχον με ίδιο ή παραπλήσιο περιεχόμενο. Το θέμα σου συγχωνεύτηκε στο παρόν.

(2) Απαγορεύονται τα κεφαλαία στο κείμενο των δημοσιεύσεων και στους τίτλους. Κάνε άμεσα επεξεργασία και διόρθωσέ τα.

Διάβασε προσεκτικά τους κανόνες συμμετοχής.

Pavlos33

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

δεν γράφουμε κεφαλαία, υπάρχει αντίστοιχη ενότητα - μην ανοίγεις νέο θέμα

κάνε τον κόπο να διαβάσεις τους όρους συμμετοχής

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.