Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

[ΑΡΘΡΟ 109 - Ν. 4495/17] Εύρεση τιμών ζώνης


Recommended Posts

Ο.Τ. Γ91. Και εγω νομίζω 1200. Αν πάρω τη κυκλική τιμή ήταν 1400 που με την αναπροσαρμογή στις 20/1/2016 έγινε 1200. Αν πάρω τη γραμμική το 1600 γίνεται 1300

Link to comment
Share on other sites

Το ΟΤ Γ91 περικλείεται από της Μ. Αλεξάνδρου (κεντρική), Πανοράματος, Χάψα και Μακεδονίας. Εσύ που έχεις πρόσοψη, δεν βλέπω καμία ανώνυμη...

Οι τιμές είναι τις 20/1/16 και για πρόσοψη στις άλλες 3 (πλην της κεντρικής Μ. Αλεξάνδρου) εγώ βγάζω τιμή ζώνης 1.200 Ε για τις 20/1/16...

Άρα παίρνεις 1.200 όπως λες και εσύ, αν δεν έχει πρόσοψη στην Μ. Αλεξάνδρου δεν ασχολείσαι με τα 1.300....

Edited by akis73
Link to comment
Share on other sites

Το οικοπεδο μου πιανει το μισο Ο.Τ. Γ91 με τη μια πλευρά να είναι η Μ. Αλεξάνδρου αλλά το κτίριο βλέπει Πανοράματος. Άρα 1200. Δηλαδή κοιτάω που βλέπει το κτίριο όχι το οικόπεδο όλο. Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

εξαρταται απο το,

εάν το αχτιστο τμημα που μεσολαβει μεταξυ της οικοδομης και της Μ. Αλεξανδρου ειναι χωρος που εχει δικαιωμα σδ

[αρα προκειται για καθετες  με διαφορετικες προσοψεις]

ή εάν ο ακαλυπτος δεν εχει σδ, αρα αποτελει "αυλη" της οικοδομης που εχει εισοδο απο την  Μ. Αλεξανδρου.

Τα ξαναβλεπεις

εδιτ

και πού βλέπεις εσυ

[όπως με προλαβε ο ακης]

 

 

 

 

Edited by dimitris GM
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Α κατάλαβα τι εννοείτε όχι σκεφτείτε ότι έχει άλλα 2 κτίρια μπροστά

Edited by elenadouk
Link to comment
Share on other sites

Γειά σου, η τιμή ζώνης για τις 20/1/16 είναι 900 ευρώ με την προϋπόθεση ότι η ιδιοκτησία 'βλέπει' στην οδό Ρήγα.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

9 λεπτά πριν, akis73 said:

Γειά σου, η τιμή ζώνης για τις 20/1/16 είναι 900 ευρώ με την προϋπόθεση ότι η ιδιοκτησία 'βλέπει' στην οδό Ρήγα.

Άκη καλησπέρα. Η ιδιοκτησία 'βλέπει' και στην οδό Ρήγα αλλά και στην οδό Ίωνος. Εξακολουθεί να ισχύει το 900 σε αυτήν την περίπτωση?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.