Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

[ΑΡΘΡΟ 109 - Ν. 4495/17] Εύρεση τιμών ζώνης


Recommended Posts

Καλημέρα,

θα ήθελα τιμή ζώνης για Κάλβου 55 Αθήνα, Τ.Κ. 11474.  Το Ο.Τ. περικλείεται από τις οδούς Κάλβου, Ιωάννου Βαρβάκη, Βαλτινών, Νικηφόρου Λύτρα.

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

ψάχνω Τ.Ζ. για την οδό 25ης Μαρτίου 40 στον Εύοσμο Θεσσαλονίκης. Σε λογαριασμό ΔΕΗ του ακινήτου του 2011 βλέπω Τ.Ζ. 1200 και η συμβολαιογράφος μου λέει πως είναι 900.

Έχω μπερδευτεί και δεν καταλαβαίνω πλέον με ποιες αντικειμενικές αξίες υπολογίζουμε τα πρόστιμα των αυθαιρέτων.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Vasilis Boutsis said:

Καλημέρα,

θα ήθελα τιμή ζώνης για Κάλβου 55 Αθήνα, Τ.Κ. 11474.  Το Ο.Τ. περικλείεται από τις οδούς Κάλβου, Ιωάννου Βαρβάκη, Βαλτινών, Νικηφόρου Λύτρα.

Ευχαριστώ πολύ

1250

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, aneida said:

Καλησπέρα,

 

ψάχνω Τ.Ζ. για την οδό 25ης Μαρτίου 40 στον Εύοσμο Θεσσαλονίκης. Σε λογαριασμό ΔΕΗ του ακινήτου του 2011 βλέπω Τ.Ζ. 1200 και η συμβολαιογράφος μου λέει πως είναι 900.

Έχω μπερδευτεί και δεν καταλαβαίνω πλέον με ποιες αντικειμενικές αξίες υπολογίζουμε τα πρόστιμα των αυθαιρέτων.

 

Ευχαριστώ.

1050 είναι η σωστή τιμή που είναι και του 2016 για το ν.4495. Της ΔΕΗ ειναι λάθος και η συμβ/φος σου είπε την σημερινή, προφανώς μη γνωρίζοντας.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, 

θα ήθελα Τ.Ζ. και για Αλκιβιάδου 193, Πειραιάς  Τ.Κ. 185 35 (ΟΤ 32, περικλείεται από τις οδούς: Αλκιβιάδου, 2ας Μεραρχίας, Πραξιτέλους, Σκουζέ)

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

15 λεπτά πριν, Vasilis Boutsis said:

καλησπέρα, 

θα ήθελα Τ.Ζ. και για Αλκιβιάδου 193, Πειραιάς  Τ.Κ. 185 35 (ΟΤ 32, περικλείεται από τις οδούς: Αλκιβιάδου, 2ας Μεραρχίας, Πραξιτέλους, Σκουζέ)

 

Ευχαριστώ.

1200

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, akis73 said:

1050 είναι η σωστή τιμή που είναι και του 2016 για το ν.4495. Της ΔΕΗ ειναι λάθος και η συμβ/φος σου είπε την σημερινή, προφανώς μη γνωρίζοντας.

Ευχαριστώ. Θεωρείτε δηλαδή ότι είναι στη ζώνη Β (Ευόσμου) που από 1200 έγινε 1050 σύμφωνα με αυτόν τον πίνακα; http://taxspirit.gr/times-zwnes.pdf
Γιατί ψάχνοντας κι εγώ θεωρούσα ότι είναι στη ζώνη Γ που από 1050 έγινε 900..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, aneida said:

Ευχαριστώ. Θεωρείτε δηλαδή ότι είναι στη ζώνη Β (Ευόσμου) που από 1200 έγινε 1050 σύμφωνα με αυτόν τον πίνακα; http://taxspirit.gr/times-zwnes.pdf
Γιατί ψάχνοντας κι εγώ θεωρούσα ότι είναι στη ζώνη Γ που από 1050 έγινε 900..

Εκεί είναι ναι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.