Μετάβαση στο περιεχόμενο

[ΑΡΘΡΟ 109 - Ν. 4495/17] Εύρεση τιμών ζώνης


Recommended Posts

@akis73 Καλησπέρα! Μήπως θα μπορούσες να μου πεις τιμή ζώνης σε δύο ακίνητα που έχω προς τακτοποίηση??

α)  35°17'1.36"Β  και 25°11'22.10"Α  Σκαλανι, εντός οικισμού, Δ.Ηρακλείου Κρήτης,                                                                                                                                                      β)  35°18'53.11"Β   25° 5'23.93"Α Αγάκου Μετόχι, εντός οικισμού, Δ.Μαλεβιζίου Ν.Ηρακλείου Κρήτης.

Και θα ήθελα επίσης το πρόγραμμα που χρησιμοποιείς σε π.μ. Σε ευχαριστώ πολύ!!! :-)

Link to comment
Share on other sites

@maredentro

Σκαλανι, εντός οικισμού, Δ.Ηρακλείου Κρήτης,  600 εντος, 550 εκτός

Αγάκου Μετόχι, εντός οικισμού, Δ.Μαλεβιζίου Ν.Ηρακλείου Κρήτης, εντός 750 εκτός 550.

@vovos

Σωτήρος Διός 25 & Πραξιτέλους στον Πειραιά 1.200.

Παιδιά, θερμή παράκληση μην απευθύνεστε προσωπικά σε μένα, υπάρχουν και άλλοι που είναι γνώστες πχ. ο @dimitris GM

Edited by akis73
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μήπως οι μετρ του είδους μπορούν να βοηθήσουν? Τιμή ζώνης για εδώ? Εντός οικισμού Καμάρι Σαντορίνης.

https://www.google.gr/maps/place/36°22'20.0"N+25°28'45.0"E/@36.3723623,25.4793986,18.5z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d36.3722222!4d25.4791667

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστώ!

Είναι από τη δυτική πλευρά της επαρχιακής οδού Μεσαριάς - Αρχαίας Θήρας, εκεί ακριβώς που βρίσκεται η πινέζα. Ήμουν ανάμεσα σε αυτή την τιμή και στην τιμή 1250 αλλά δεν μπορούσα να καταλάβω από τον χάρτη που ακριβώς χωρίζει η μία ζώνη από την άλλη.

Edited by pipakos
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια και εγώ με το μάτι υπολόγισα τα 1.050 αν είναι πιο δίπλα όντως πάει στα 1.250.

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως όπως ανεβαίνεις τον δρόμο που πάει προς αρχαία Θήρα και φτάνεις στο σημείο αυτό από δεξιά είναι η ζώνη με τα 1050 και από αριστερά (προς τη θάλασσα) η ζώνη με τα 1250, αλλά με αυτά τα ονόματα δρόμων που δίνουν οι κυκλικές ζώνες στους πίνακες που δεν υπάρχουν ούτε στο Google Earth ούτε στα google maps δεν μπορώ να είμαι σίγουρος ρε γμτ κι επειδή βγαζει μεγάλο πρόστιμο η διαφορά είναι σημαντική..

Link to comment
Share on other sites

επειδη με μπερδευει η... Θηρα και η Σαντορινη μαζι με το...Καμαρι τους

δες εδω εχει και χαρτες...αλλο αν εγω δεν μπορεσα να τους ανοιξω

 Παντως εχει 5 ζωνες

οι τιμες ειναι του 2007 μειωμενες το 2016.

 https://www.michanikos.gr/forums/topic/4101-υπολογισμός-αντικειμενικής-αξίας-ακινήτου/?do=findComment&comment=980957

Edited by dimitris GM
  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Παράκληση εάν γνωρίζει κάποιος ποιά η Τ.Ζ. για:

α) Αγίου Όρους  και Κιθαιρώνος στο Μαρούσι και

β) Αμαρυσίας Αρτέμιδος και Πυθιονικών στο Μαρούσι Αττικής επίσης.

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.