Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

[ΑΡΘΡΟ 109 - Ν. 4495/17] Εύρεση τιμών ζώνης


Recommended Posts

On 2/4/2020 at 4:05 ΜΜ, akis73 said:

Γεια σου, 500 ευρώ.

Ευχαριστώ πολύ! Σήμερα μου έδωσαν απάντηση από τον Δ. Δέλτα ότι υπάρχει καθορισμένη τιμή ζώνης τα 300ευρώ για όλα τα εκτός σχεδίου εκεί! Η τιμή χρησιμοποιείται ύστερα από σχετική απόφαση σήμερα για τα δημοτικά τέλη, ΤΑΠ κτλ. Θα πρέπει να ερευνηθεί τι ίσχυε βέβαια με τις παλιότερες τιμές ζώνης που χρησιμοποιούσαμε για 4178/13 (λογικά θα είναι κατά λίγο αυξημένη). Παρόλ' αυτά μπορώ να χρησιμοποιήσω την όποια τιμή θα δώσει ο Δήμος ή για τακτοποιήσεις ισχύει συγκεκριμένα το 500 εκτός ΑΠΑΑ που βγαίνει από το λογισμικό, ως χαμηλότερη της Π.Ε.;

Link to comment
Share on other sites

30 λεπτά πριν, liese said:

Ευχαριστώ πολύ! Σήμερα μου έδωσαν απάντηση από τον Δ. Δέλτα ότι υπάρχει καθορισμένη τιμή ζώνης τα 300ευρώ για όλα τα εκτός σχεδίου εκεί! Η τιμή χρησιμοποιείται ύστερα από σχετική απόφαση σήμερα για τα δημοτικά τέλη, ΤΑΠ κτλ. Θα πρέπει να ερευνηθεί τι ίσχυε βέβαια με τις παλιότερες τιμές ζώνης που χρησιμοποιούσαμε για 4178/13 (λογικά θα είναι κατά λίγο αυξημένη). Παρόλ' αυτά μπορώ να χρησιμοποιήσω την όποια τιμή θα δώσει ο Δήμος ή για τακτοποιήσεις ισχύει συγκεκριμένα το 500 εκτός ΑΠΑΑ που βγαίνει από το λογισμικό, ως χαμηλότερη της Π.Ε.;

Γειά και πάλι, εσύ πας με το σύστημα αντικειμενικών του Υπουργείου, οπότε δεν σε νοιάζει τι τιμές εκλαμβάνει ο Δήμος για τις δικές του δουλειές. 500Ε ήταν και επί εποχής ν.4178 και τώρα με το ν.4495, οπότε επειδή θες να υπολογίσεις πρόστιμο αυθαιρέτου και όχι ΤΑΠ κλπ, 500Ε θα εκλάβεις ως τιμή ζώνης. Καλή συνέχεια.

Edited by akis73
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ακη αλλη μια φορά θέλω να σε ευχαριστήσω για την βοήθεια που μου έχεις δώσει. Είσαι ενας εξαιρετικός άνθρωπος και ένας καλός Μηχανικος στον σκούρο κόσμο που ζουμε σημερα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα!

για εκτός σχεδίου στην Τοπική Κοινότητα Εξοχικού Δήμος Τριφυλίας με συντεταγμένες Χ= 286921 , Υ= 4117488

τι τιμή ζώνης θα βάζαμε, ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν, tkan13 said:

Καλησπέρα και από εμένα!

για εκτός σχεδίου στην Τοπική Κοινότητα Εξοχικού Δήμος Τριφυλίας με συντεταγμένες Χ= 286921 , Υ= 4117488

τι τιμή ζώνης θα βάζαμε, ευχαριστώ!

Γειά σου, 500 ευρώ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα akis73!

Θα ήθελα τα φώτα σου για δυο γήπεδα εκτός σχεδίου αλλά εντός ζώνης.

1)εντός ζώνης οριοθετημένου οικισμού προ 23 Χριστιανουπόλεως Τριφυλίας με συν/νες :   Χ= 294468.90 ,  Υ=4112474.10
2) εντός ζώνης σχεδίου πόλεως Κυπαρισσίας    Τριφυλίας  με συν/νες :   Χ= 292990.90,  Υ=4124449.14
 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, tkan13 said:

Θα ήθελα τα φώτα σου για δυο γήπεδα εκτός σχεδίου αλλά εντός ζώνης.

1)εντός ζώνης οριοθετημένου οικισμού προ 23 Χριστιανουπόλεως Τριφυλίας με συν/νες :   Χ= 294468.90 ,  Υ=4112474.10
2) εντός ζώνης σχεδίου πόλεως Κυπαρισσίας    Τριφυλίας  με συν/νες :   Χ= 292990.90,  Υ=4124449.14

Γειά και πάλι, και για τα δύο 600 ευρώ.

Edited by akis73
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 λεπτά πριν, vassia said:

καλησπέρα,

γνωρίζετε ποια είναι η τιμή ζώνης για γήπεδο εκτός σχεδίου στην Αίγινα?

Γειά σου, για Αίγινα εκτός 900 ευρώ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.