Μετάβαση στο περιεχόμενο

[ΑΡΘΡΟ 125 - Ν. 4495/17] Μεταφορά δηλώσεων υπαγωγής από παλαιότερους νόμους αυθαιρέτων


Recommended Posts

@Roukat

Ανεξάρτητα από το αν έχει παρέλθει η προθεσμία ή τι λέει το ΤΕΕ, δεν χρειάζεται να πειράζουμε ολοκληρωμένες δηλώσεις χωρίς σοβαρό λόγο. Η τεχνική έκθεση των “Πρόσθετων στοιχείων” δεν είναι τόσο σημαντική.

Edited by Apollο
  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ακούω τις απόψεις σας και σας ευχαριστώ πολύ. Εγώ θεώρησα ότι έτσι έπρεπε να το χειριστώ, άλλωστε μου απαντήσατε αφού το είχα κάνει. Αν και θεωρώ ότι έχετε δίκιο, με το μπάχαλο που επικρατεί προσωπικά θεωρώ ότι μπορούμε να κάνουμε τα πάντα, πόσο μάλλον αν έχει κανείς και μία γραπτή επιβεβαίωση του ΤΕΕ. Καλή συνέχεια!

ΥΓ: Ιάσονα, είμαι λεβέντισσα όχι λεβέντης😉

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 λεπτά πριν, Roukat said:

ΥΓ: Ιάσονα, είμαι λεβέντισσα όχι λεβέντης

Παρακαλώ όπως δεχθείτε μια ταπεινή συγγνώμη κυρία μου....

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπέρα. θέλω να ρωτήσω.. σε περίπτωση που έχω οριστική υπαγωγή στον 4178 (με κατ. 5 μέσα) υπάρχει δυνατότητα να γυρίσω σε υπαγωγή να γίνει αλλαγή σε κάποια στοιχεία(έχουν γίνει λάθη σε κάποια στοιχεία και προσπαθώ να τα μαζέψω).. και μετά να ξανά κάνω οριστική υπαγωγή? 

Link to comment
Share on other sites

Δεν στο βαλα εγώ το -1 αλλά αν μεταφερθεί στον 4495 δεν θα μπορεί να γίνει υπαγωγή.

19 ώρες πριν, Arche said:

πήγαινετο στο 4495

@philpitouότι έγινε έγινε. Σταύρωσε το κ παρακολούθησε τις εξελίξεις.

edit: τσέκαρε στο καινούριο νομοσχέδιο αν γίνεται η κ5 -> κ4 και περίμενε το τελικό κείμενο που θα ψηφιστεί και αν είναι ακόμα έτσι κάνεις μεταφορά (η μεταφορά είναι αυτόματη και η δήλωση έρχεται σε αρχική υποβολή στον 4495 οπότε λογικά θα μπορείς να κάνεις την αλλαγή σε κ4 και να υπάγεις, κάνε και ένα τηλ στο τεε καλού κακού όμως πριν τη μεταφορά)

Edited by zazeng
  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

αυτές τις μέρες το ΤΕΕ δεν θα απαντάει τα τηλέφωνα, μάλλον email θα πρέπει να τους γράψετε αλλά τι ακριβώς δεν το ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

On 1/12/2020 at 2:52 ΜΜ, philpitou said:

καλησπέρα. θέλω να ρωτήσω.. σε περίπτωση που έχω οριστική υπαγωγή στον 4178 (με κατ. 5 μέσα) υπάρχει δυνατότητα να γυρίσω σε υπαγωγή να γίνει αλλαγή σε κάποια στοιχεία(έχουν γίνει λάθη σε κάποια στοιχεία και προσπαθώ να τα μαζέψω).. και μετά να ξανά κάνω οριστική υπαγωγή? 

Παραμένει κατηγορία 5.? 

Διότι είχα παρόμοια περίπτωση με την διαφορά ότι τελικά ήταν κατηγορία 2 (βρήκα κάποια επιπλέον στοιχεία νομιμότητας).

Έκανα ηλεκτρονικό αίτημα με αναλυτική περιγραφή του τι θα αλλάξω και έγινε δεκτό, επέστρεψε η δήλωση σε υπαγωγή. 

Edited by l_zrs
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.