Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

[ΑΡΘΡΟ 100 - Ν. 4495/17] Αυθαίρετες κατασκευές με αναλυτικό προϋπολογισμό


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στα μέρη μου πάντως επικρατεί ".....άκρα του τάφου σιωπή"!!!!

Link to comment
Share on other sites

Στα μέρη μου πάντως επικρατεί ".....άκρα του τάφου σιωπή"!!!!

Και στα δικά μου. Μάλλον είμαι ακριβός.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον 02.....

Που να φτάσουμε και στο "φτηνός" ή "ακριβός".....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

σε εκτος σχεδιου αγροτεμαχιο τακτοποιω αυθαιρετη ισογεια κατοικια με στεγη επιφανειας 50 τ.μ.

Σ ενα σημειο της κατοψης και συγκεκριμενα στη εισοδο σχηματιζεται Η/Υ χωρος λόγω εσοχής του κτηρίου

Τον Η/Υ χώρο τον υπολογιζετε με μια λοιπη παραβαση ή δεν το υπολογιζετε καθολου?

Ευχαριστω

post-3326-0-43336300-1512408550_thumb.jpg

Edited by Πάνος
Link to comment
Share on other sites

"Βεράντα" δεν είναι;;;;

Είναι και σκεπασμένη;;;;

Με αναλυτικό προϋπολογισμό....

Όλο και κάτι άλλο θα 'χει να μπει μαζί του (π.χ. περίφραξη, στέγαστρα κ.λπ.)....

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας ημέρα! Θα μπορούσατε να μου δώσετε τα φώτα σας; Έχω παλιό διώροφο κτίσμα, με άδεια οικοδομική, εντελώς νόμιμο. Όλη η αυλή του έχει τσιμεντοστρωθεί και έχει κλείσει περιμετρικά με νάιλον όπως αυτό που βάζουν στις καφετέριες (χρησιμοποιήθηκε για χρόνια σαν ταβέρνα και αυτός ήταν ο εξωτερικός χώρος που είχαν τα τραπέζια). Όλος αυτός ο χώρος έχει καλυφθεί από πάνω με λαμαρίνα σε όψη κεραμιδιού (είναι σας πέργκολα φανταστείτε όπου στα ανοίγματα έχει μπει αυτό το πλαστικό. Πώς προχωράω στη ρύθμιση αυτής της κατασκευής; Με αναλυτικό προϋπολογισμό σκέφτομαι και υπέρβαση δόμησης; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να το εξαφανίσει μια "....ωραία νύχτα που θα φυσάει κι αέρας δυνατός"!

Αν "σώνει και καλά" δεν θέλει να το κάνει αυτό, τότε "....έστω και μεσημέρι Κυριακής" ας βγάλει μόνο το γύρω - γύρω νάϊλον όπως λες!

Αν δεν θέλει ούτε κι αυτό να κάνει τότε "....ας χώσει γερά το χέρι του στο πορτοφόλι του" κι όλα γίνονται ....όμορφα!

 

P.S.

Κατ' εμέ το πρόστιμο υπολογίζεται με ΥΔΚΧ και ταυτοχρόνως ΥΚ και βεβαίως Υ πλαγίων αποστάσεων

Link to comment
Share on other sites

Υ.Δ. και τσεκάρεις την κάλυψη κι επίσης το πλάτος του εξώστη, ποτέ δεν ξέρεις.

 

Στάλθηκε από το SM-T560 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.