Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πτυχίο ΑΣΠΑΙΤΕ - σπουδές και δικαιώματα


chrisch

Recommended Posts

ευχαριστω πολυ chris. εχω τελειωσει τοπογραφος απο τει αθηνων και ελεγα να συνεχισω για εκει, μηπως εχω ελπιδες για διορισμο κ.τ.λ. ως κοπελα μηχανικος.καταλαβαινεις.

απλα εχω μαθει οτι η εισαγωγη εκει ειναι ερκετα δυσκολη.

στανταρ παιζει μεσον κ.ο.κ.

Link to comment
Share on other sites

Μέσον; Σοβαρά; :confused: Δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο... Θα ρωτήσω κανέναν "ψαγμένο" καθηγητή του Γενικού Τμήματος Παιδαγωγικών Μαθημάτων να μου πει για τη διαδικασία...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Γεια σας. Ενδιαφέρομαι για την εισαγωγή στο ετήσιο παιδαγωγικό πρόγραμμα της ΑΣΠΑΙΤΕ.Είμαι Πολιτικός Μηχανικός. Μήπως το έχει τελειώσει κανείς? Ευχαριστώ.

 

 

Παρατήρηση: Τα κεφαλαία απαγορεύονται τόσο στο κείμενο των δημοσιεύσεων όσο και σ' αυτό των τίτλων.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, achille.

 

Παρατήρηση: Παρακαλώ συμπληρώστε την ειδικότητά σας στο προφίλ.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, achille.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μπορεί κάποιος να με ενημερώσει για το ΑΣΠΑΙΤΕ. Τι γίνεται με τον διορισμό τώρα που η Διαμαντοπούλου με το νομοσχέδιο είπε ότι όλοι θα μπαίνουν απο ΑΣΕΠ?

Μήπως ακυρώνεται ο ρόλος της ΑΣΠΑΙΤΕ???

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Στο νόμο της Διαμανοπούλου λέει ότι ΑΣΕΠ θα έχουν δικαίωμα να δώσουν μόνο οι απόφοιτοι "καθηγητικών" σχολών ή τμημάτων. Άρα η ΑΣΠΑΙΤΕ (και τα ισοδύναμα πτυχία αυτής) είναι απαραίτητα.

Δεν θα έλεγα δηλαδή ότι ακυρώνεται η ΑΣΠΑΙΤΕ.

 

Σωστά λες ότι για διορισμό στην εκπαίδευση θα απαιτείται τουλάχιστον επιτυχία στον ΑΣΕΠ.

 

 

Και επιτέλους καιρός ήταν σε διαγωνισμό εκπαιδευτικών να συμμετέχουν μόνο εκπαιδευτικοί.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Εχω τεκειωσει ασπαιτε !!! Αναμορφωνεται σαν σχολή αφου θελει παιδαγωγικη καταρτιση για διορισμο .....ομως παραμενουμε αδιοριστοι οι περισσοτεροι λογο παλαιων τειτζιδων που ενπαιναν με μεσο για διορισμο,,,

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.