Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΜΕΕΠ Μηχανολόγου Μηχανικού - Υδραυλικά Υπό Πίεση


stefanosz2

Recommended Posts

Καλησπέρα

Ειμαι ηλεκτρολογος μηχανικος ΑΕΙ,3 χρονια απο την αδεια ασκησης επαγγελματος και ενδιαφερομαι για δημοσια εργα. Εχω συμμετασχει ηδη σε μικρα δημοσια εργα π.χ αντικεραυνικες σε στρατοπεδα κλπ και σε αρκετα ιδιωτικα εργα.εχω τις εξής απορίες

1. Ως πρωτη εγγραφη μπορω να διαλεξω εως Β μεκ και Α2 μεεπ.σωστα; 

2.Αποδεικτικα εμπειριας, μπορούν να ειναι τα τιμολογια απο μικρά εργα του δημοσιου?

3. γνωρίζετε πως αλλάζουν οι εισφορες ασφαλισης ?

 

Link to comment
Share on other sites

On 18/12/2020 at 3:43 ΜΜ, mixkip said:

Καλησπέρα

Ειμαι ηλεκτρολογος μηχανικος ΑΕΙ,3 χρονια απο την αδεια ασκησης επαγγελματος και ενδιαφερομαι για δημοσια εργα. Εχω συμμετασχει ηδη σε μικρα δημοσια εργα π.χ αντικεραυνικες σε στρατοπεδα κλπ και σε αρκετα ιδιωτικα εργα.εχω τις εξής απορίες

1. Ως πρωτη εγγραφη μπορω να διαλεξω εως Β μεκ και Α2 μεεπ.σωστα; 

2.Αποδεικτικα εμπειριας, μπορούν να ειναι τα τιμολογια απο μικρά εργα του δημοσιου?

3. γνωρίζετε πως αλλάζουν οι εισφορες ασφαλισης ?

 

1-2. Για να γραφτείς κατευθείαν στο ΜΕΚ Β πρέπει να έχουν περάσει 5 χρόνια από την εγγραφή στο ΤΕΕ. Αφού έχουν περάσει 3 χρόνια, τότε θα γραφτείς στο ΜΕΚ Α' για Η/Μ, Β/Ε, Ηλεκτρονικού εξοπλισμού και ΥΔΡ υπό πίεση. Θα βγάλεις ΜΕΕΠ Α1 για τις ίδιες κατηγορίες εκτός από ΥΔΡ. Στο ΜΕΚ Α' δεν σε ενδιαφέρει η εμπειρία.

3. Δεν αλλάζουν οι εισφορές στον ΕΦΚΑ/ΤΣΜΕΔΕ.

Edited by Paul_Mix
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.