Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Επαγγελματικά δικαιώματα


Recommended Posts

Απο τα λογια του ΤΕΕ και την ανακοινωση που εβγαλε απ'οτι καταλαβα θελει να δεχτει μονο 5ετες ενιαιο και αδιασπαστο με ολα τα ΕΔ.Οι υπολοιποι 4ετους θα εχουν παλι περιορισμενες ευθυνες και οχι περιθωρια εξελιξης.Δηλαδη απιστευτος ρατσισμος. Να δω τι εχει να πει για τους 4ετης φοιτησης μηχανικους απο πανεπιστημια εξωτερικου.

 

ΥΓ:το thread δεν εχω ιδεα πραγματικα γιατι εκλεισε. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το νήμα δεν έκλεισε, απλά ο akius θα ήθελε να κλείσει για τους δικούς του λόγους. Εδώ που τα λέμε βρείτε πόσοι πολιτικοί μηχανικοί έχουν εμπλακεί σε σκάνδαλα για να καταλάβουμε και με ποιους μιλάμε τελικα....αν η διαπλοκή είχε ειδικότητα θα ήταν πολ.μηχ.
Κατα τη γνώμη μου από το 1950 και μετά για τα μισά στραβά και ανάποδα του ελληνικού κράτους φταίνε οι πολιτικοί μηχανικοί. Εχω παραδείγματα και αποδείξεις για οτι γράφω.


Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

 

 

  • Προσβολή έργο συντονισμού.
  • Προσβολή συναδέρφων ειδικότητας Π.Μ.
  • Διασπορά ψευδών ότι το θέμα δεν είχε κλειδώσει. Και είχε κλειδώσει και δεν το είχε κλειδώσει ο συγκεκριμένος συντονιστής, αλλά διαχειριστής.
  • Με κείμενα μπουρδολογίας σαν αυτό κινδυνεύει να κλειδώσει μόνιμα το θέμα.
  • Λαμβάνεις ποινή

Didonis

Edited by Didonis
  • Upvote 4
  • Downvote 11
Link to comment
Share on other sites

-1 και από εμένα. Παραβλέποντας το οτι με προσβάλλεις, φιλικά σου λέω το παρακάτω:

 

Κανένα άτομο δεν μπορεί να αντιπροσωπεύσει μια ομάδα και καμιά ομάδα δεν μπορεί να αντιπροσωπεύσει ένα άτομο.

Edited by atsalovergas
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Απο τα λογια του ΤΕΕ και την ανακοινωση που εβγαλε απ'οτι καταλαβα θελει να δεχτει μονο 5ετες ενιαιο και αδιασπαστο με ολα τα ΕΔ.Οι υπολοιποι 4ετους θα εχουν παλι περιορισμενες ευθυνες και οχι περιθωρια εξελιξης.Δηλαδη απιστευτος ρατσισμος. Να δω τι εχει να πει για τους 4ετης φοιτησης μηχανικους απο πανεπιστημια εξωτερικου.

 

ΥΓ:το thread δεν εχω ιδεα πραγματικα γιατι εκλεισε. 

 

Είναι απλά τραγικό να μην δίνεται δικαίωμα περαιτέρω εξέλιξης με προϋπηρεσία ή επιπρόσθετες σπουδές. Ουσιαστικά πρόκειται για επαγγελματικό αφανισμό. Ειδικά σε αυτή τη δύσκολη εποχή που διανύουμε.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Atsalovergas με πρόλαβες. 

 

Αν και δεν παρακολουθώ το θέμα, ούτε έχω γράψει σ' αυτό, το #404 είναι όντως άθλιο. Έλεος

 

Κόκκινη κι από μένα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι απλά τραγικό να μην δίνεται δικαίωμα περαιτέρω εξέλιξης με προϋπηρεσία ή επιπρόσθετες σπουδές. Ουσιαστικά πρόκειται για επαγγελματικό αφανισμό. Ειδικά σε αυτή τη δύσκολη εποχή που διανύουμε.

Μονο στην Ελλαδα,παρακαλω

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Για τα ΕΔ όλα πάνε καλώς , αλλα απο την προθεσμία τέλος του μήνα τώρα αργούμε..

Το γεγονός οτι πρώτο πτυχιο =ΕΔ .. Not for long.. εκτος αν ντριμπλάρουν τους ευρωπαίους

Για το ΤΕΕ , οι αποψεις διιστανται.. Μέλη θα γίνουμε.. Η ανακοίνωση του ήταν σκουπίδι....Αν και εικονικη :)

Edited by JimakosR
Link to comment
Share on other sites

Για τα ΕΔ όλα πάνε καλώς , αλλα απο την προθεσμία τέλος του μήνα τώρα αργούμε..

Το γεγονός οτι πρώτο πτυχιο =ΕΔ .. Not for long.. εκτος αν ντριμπλάρουν τους ευρωπαίους

Για το ΤΕΕ , οι αποψεις διιστανται.. Μέλη θα γίνουμε.. Η ανακοίνωση του ήταν σκουπίδι....Αν και εικονικη :)

Τοτε γιατι την ανακοινωσε; 

Link to comment
Share on other sites

Επαγγελματικά διακαιώματα σε όλους, ΑΕΙ, ΑΤΕΙ, Σχολές εξωτερικού, Κολλέγια και ιδιωτικά πανεπιστήμια.

 

Ας πάρουν και τα 5ετή Πολυτεχνεία τα μόρια του μπαλτομάστερ και όλοι (αλλά όλοι, όχι μόνο οι επιούσιοι) ευχαριστημένοι.

 

Και από δουλειές και ανάπτυξη... Αυτή είναι δευτερεύουσα κουβέντα.

  • Upvote 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.