Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Επαγγελματικά δικαιώματα


Recommended Posts

Να μας ανακοινώσουν ΑΜΕΣΑ τους βαθμούς τους στις πανελλαδικές εξετάσεις λοιπόν, μιας και αυτός ήταν ο λόγος που δεν δέχονταν εμας. Έτσι δεν είναι;

Ποιος τα λεγε αυτα υποτθεται;

 

Παντως εμενα αυτο που με απογοητευσε ηταν οτι εδωσε λαθος προτεραιοτητες , θεωρω επρεπε πρωτα να τακτοποιησει το θεμα με τα ΤΕΙ και μετα με τα Κολλεγια. Αλλα γενικοτερα σωστα επραξε γτ τη δικαιουνται την ισοτιμια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ποιος τα λεγε αυτα υποτθεται;

 

Παντως εμενα αυτο που με απογοητευσε ηταν οτι εδωσε λαθος προτεραιοτητες , θεωρω επρεπε πρωτα να τακτοποιησει το θεμα με τα ΤΕΙ και μετα με τα Κολλεγια. Αλλα γενικοτερα σωστα επραξε γτ τη δικαιουνται την ισοτιμια.

Φυσικα εκανε καλα , αλλα ρυθμισε πρωτα το αιωνιο προβλημα. Ξερεις τι ειναι να σου λενε οι καθηγητες «εμεις κανουμε το καλυτερο και εχουμε καταθεσει προτασεις με δικαια δικαιωματα και εξελιξη» και να ρχεται τ τεε να σου λεει οτι εισαι βοηθος του εμπιτη;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουμε αυτά που θα έπρεπε βάση των σπουδών μας ναι.Αλλα έχουμε κάποια,μη μηδενίζουμε καταστάσεις.Εγω με 2 χρόνια προϋπηρεσία και επέκταση των αδειών εκτελώ εργασίες σε ηλεκτρικές εγκαταστάσεις 600KVA και είμαι Μηχανολόγος,ούτε καν ηλεκτρολόγος.Οποτε δε το λες και τίποτα.Και ξαναλέω για να μην παρεξηγηθω, σαφώς και δεν έχουμε άδειες μηχανικού όπως θα έπρεπε.

 

Ας μην μπερδεύουμε την άδεια του εγκαταστάτη με αυτή του μηχανικού. Τις άδειες αυτές τις παίρνουν και τα παιδιά του ΕΠΑΛ.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ανέφερε τη λέξη άδεια μηχανικού;

Προφανώς λάθος παράθεση θα εκανες γιατί στο δικό μου ποστ δεν αναφέρω πουθενά άδεια μηχανικού.Το αντίθετο,που ακριβώς μπερδεύτηκες;

Edited by Etak4
Link to comment
Share on other sites

Εδώ κουβεντιάζουμε για επ. δικαιώματα μηχανικού. Ανέφερες άδεια εγκαταστατη ηλεκτρολόγου. Δεν σου είπα ότι μπέρδεψες την άδεια εγκαταστατη με την άδεια μηχανικού αλλά επειδή γενικά το θέμα είναι πολύ μπερδεμένο καλό θα είναι να περιοριστούμε στη συζήτηση για ΕΔ μηχανικού.

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι 1η ομαδα πανε απο δευτεροβαθμια εκπαιδευση ή ιεκ

Στο ΠΔ άρθρο 5 παράγραφος 5 λέει μέχρι 2η πάντως. Edited by Etak4
Link to comment
Share on other sites

Στο ΠΔ άρθρο 5 παράγραφος 5 λέει μέχρι 2η πάντως.

Λαθος δικο μου τοτε. Δεν εχω δει παντως 2η και δεν ξερω γιατι προβλεπεται αλλα οκ. Ισως λογω κριτηριων αναβαθμισης.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.