Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αναδρομικά ΤΣΜΕΔΕ Α 2012


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 344
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Συνάδελφοι, πού ακριβώς μπορώ να δω τι αναδρομικά έχουν εκδοθεί; Έχω φάει την ιστοσελίδα του τσμεδε και το μονο που κατάφερα να βρω είναι στα δεξιά της σελίδας η ειδοποίηση πληρωμών εξαμήνου. Εκεί βάζω τα στοιχεία μου και μου λέει ότι δεν έχει εκδοθεί ειδοποιητήριο για το Α2018.

Πού στην ευχή ελέγχουμε για τα αναδρομικά;

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Αν το ειδοποιητήριο δεν το είχες κατεβάσει όταν είχε εκδοθεί ή εντός της όποιας παράτασης η οποία δόθηκε δεν σου το βγάζει διότι έχει περάσει η ημερομηνία εμπρόθεσμης πληρωμής, οπότε θα πρέπει να πας από το τ.ΤΣΜΕΔΕ να σου τα εκτυπώσουν μαζί με τις προσαυξήσεις (αν δεν το είχες εξοφλήσει). Με μεγάλη πιθανότητα οι όποιες προσαυξήσεις θα είναι από την αρχική εμπρόθεσμη ημερομηνία και όχι από την καταληκτική των όποιων παρατάσεων.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση ότι το εχω πληρώσει. Αλλά και πάλι, από πού μπαίνω για να δω τα αναδρομικά; Είναι στο ίδιο μέρος με τα ειδοποιητηρια εξαμήνου;

Αλήθεια, πότε έληξε η παράταση;

Και επίσης ποιο αναδρομικό είναι το τελευταίο που θα έπρεπε να εχω πληρώσει;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Στο site του τ.ΤΣΜΕΔΕ δεν υπάρχει τέτοια εφαρμογή.
Μπορείς, αν το έχεις πληρώσει, να δεις τις κινήσεις του τραπεζικού σου λογαριασμού εφόσον πληρώθηκε μέσω αυτού.
Επίσης θα έπρεπε να έχεις δώσει στον λογιστή σου τόσο το όποιο ειδοποιητήριο όσο και αν έχεις πληρώσει, θα έπρεπε να του έχεις δώσει, το σχετικό παραστατικό πληρωμής προκειμένου η δαπάνη να εκπέσει από τα ακαθάριστα έσοδα.
Πιθανόν ασφαλιστικές οφειλές του τ.ΤΣΜΕΔΕ που δεν έχουν πληρωθεί (αν έχουν πάει στο ΚΕΑΟ) να εμφανίζονται στην καρτέλα σου στον ΕΦΚΑ. Αλλά και πάλι δεν είναι ακριβές (με την έννοια του ότι να μην έχει ενημερωθεί ακόμη η οφειλή) αυτό που ίσως φαίνεται εκεί.
Τέλος όπως είπα ... επίσκεψη στο τ.ΤΣΜΕΔΕ.

Τα αναδρομικά που μέχρι στιγμής έχουν εκδοθεί (εφόσον όφειλες αναδρομικά) με (α) οι ημερομηνίες που εκδόθηκαν, (β) με ημερομηνίες της πρώτης εμπρόθεσμης πληρωμής τους και (γ) με την τελευταία ημερομηνία εμπρόθεσμης πληρωμής τους είναι:

--------------(α)--------------(β)-------------(γ)
Β'11 - 13/12/16 - 30/12/16 - 28/02/18
Α'12 - 05/07/17 - 30/11/17 - 28/02/18
Β'12 - 12/12/17 - 31/12/17 - 30/03/18

Για τις παρατάσεις που έχουν δωθεί μπορείς να δεις στην αρχική σελίδα του τ.ΤΣΜΕΔΕ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Δεν έχουν το θεό τους. Αναδρομικά Α2013 ειδοποιητήριο 174 ευρώ σε μένα. Κάνας άλλος; Δεν καταργήθηκε αυτό υποτίθεται;

Link to comment
Share on other sites

Έτσι , έτσι δυνατά παμε ..... Επειδή μου περισσεύουν και δεν έχω τι να τα κάνω ας δώσω κάτι και στο ΤΣΜΕΔΕ..... Άλλο ένα 350άρι να το χαίρομαι.... Συνεχίζει κανονικά το παιχνίδι...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.