Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Instant της CCS


panos

Recommended Posts

Αντί να γράψεις απλά μια απάντηση στο πλαίσιο κειμένου που βρίσκεται κάτω από το τελευταίο μήνυμα μου, πάτα το κουμπί "Χρήση Πλήρους Επεξεργαστή κειμένου"...

Εκεί από κάτω έχεις "επιλογή αρχείου" (το γνωστό "browse") και αφού το βρείς πατάς επισύναψη...και απάντηση...

 

Πείτε μου όμως....Που τα βρήκατε???? 

Edited by Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 58
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Δεν το εχω μελετησει το κομματι της θεμελιωσης με πεδιλοδοκους στο Ινσταντ.

Τις ελατηριακες σταθερες πως τις υπολογιζει?

Εισαγονται απο το χρηστη ή μεσω εισαγωγης εδαφικων χαρακτηριστικων?

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και το Appendix2011. 

Τα manuals είναι στο CD-->manuals. Το πιο πιθανό είναι ότι το δικό σου το CD έχει μόνο το setup. Μπορείς να κατεβάσεις setup και manuals από εδώ

 

www.ccs.gr\download\engineering\Instant_2000\2012.2\INSTANT_Setup_2012.2.rar

 

Terry απευθείας βάζεις τα Ks. Δεν υπολογίζεται αυτόματα συνάρτηση του εδάφους και της δυσκαμψίας της πεδιλοδοκού.

Appendix_2011.pdf

Edited by SemiRigid
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ semirigid

Όχι δεν υπάρχει φάκελος "manuals" στο νεο CD που έχω...Στις παλιές εκδόσεις υπήρχε, το θυμάμαι τώρα που το λες...

Επίσης, το συγκεκριμένο λινκ δεν μπόρεσα να το ανακαλύψω αναζητώντας στην ιστοσελίδα τους...

Link to comment
Share on other sites

akis73 αυτό πρέπει να είναι το ένα από τα δύο που λέει ο semirigid. Αλήθεια που το βρήκες? 

ssouanis έχει κυκλοφορήσει η έκδοση 2012.2 Την κατέβασα την προηγούμενη εβδομάδα.

Γιάννη τώρα το είδα...

 

Πήγαινεις www.ccs.gr και κάνε εγγραφή στην περιοχή μελών. Είναι δωρεάν η εγγραφή.

 

Μέτα όταν μπεις στην περιοχή μελών έχει τμήμα ειδικά για το ίνσταντ.

 

Έχει και κάποια άλλα ωραία άρθρα απο το περιοδικό μεταλλικές κατασκευές δυστυχώς έχω την εντύπωση ότι η περιοχή μελών δεν ενημερώνεται πλέον απο την εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 years later...

Πώς ορίζονται οι τοπικοί άξονες στο Instant; Ρωτώ ώστε να καταλάβω σε ποιά ροπή αναφέρεται η παρακάτω ελευθέρωση:

2108392247_.png.33c427b6dd869da618156ac20d94a6f5.png

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.