Μετάβαση στο περιεχόμενο

Instant της CCS


panos

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 58
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Mozilla

Η σελίδα έχει αναφερθεί ως κακόβουλη!

Αυτή η ιστοσελίδα στο www.civiltools.eu έχει αναφερθεί ως κακόβουλη ιστοσελίδα και έχει φραγεί σύμφωνα με τις προτιμήσεις ασφαλείας σας.

Οι ιστοσελίδες επιθέσεων προσπαθούν να εγκαταστήσουν προγράμματα στον υπολογιστή σας τα οποία υποκλέπτουν προσωπικές σας πληροφορίες, χρησιμοποιούν τον υπολογιστή σας για να επιτίθενται σε άλλους υπολογιστές και βλάπτουν το σύστημα σας.Μερικές ιστοσελίδες εγκαθιστούν επίτηδες κακόβουλο λογισμικό, αλλά σε αρκετές αυτό γίνεται χωρίς την γνώση ή την συγκατάθεση των ιδιοκτητών τους.

 

Με [αγνόηση] παίρνει μπροστά το untivirus και κάτι για trojan λέει....

Link to comment
Share on other sites

Semirigid περί τίνος πρόκειται? Γνωρίζεις την απαγόρευση περί σπασμένων...

Μήπως είναι false alarm ή πράγματι έχει κακόβουλο λογισμικό?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έτρεξα αφού το untivirus έβγαλε μνμ πως το κακόβουλο λογισμικό αφαιρέθηκε.,.,,

Link to comment
Share on other sites

Semirigid περί τίνος πρόκειται? Γνωρίζεις την απαγόρευση περί σπασμένων...

Μήπως είναι false alarm ή πράγματι έχει κακόβουλο λογισμικό?

Δεν αφορά σπασμένο πρόγραμμα. Η συγκεκριμένη εφαρμογή είναι ελεύθερη και δεν είναι "καινούργια". Το μήνυμα που εμφανίζει βέβαια δεν εμφανιζόταν παλιά. Δεν μπορώ με ασφάλεια να σου πω να μπεις στην εφαρμογή ή όχι. Καλό είναι να το αποφύγουμε. Ίσως το φορουμ θα ήταν καλύτερο να το αφαιρέσει το λινκ ώστε να αποφύγουμε παρεξηγήσεις.

Δείτε και το portal+ για παραγωγή ανέμου. Έχει και επιλογή για γραφική εμφάνιση των αποτελεσμάτων.

Edited by SemiRigid
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω πως είναι "ελεύθερη εφαρμογή".Δέν έχεις πρόβλημα με το link.Η αλήθεια είναι ότι δέν έβγαζε πρόβλημα ,αλλα τώρα είδα οτι δηλώνεται ώς κακόβουλη, προφανώς γιατί τρέχει κάποια εφαρμογή online.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Λύνω ένα δικτύωμα στο instant. 

Όταν του δίνω τις συνδέσεις μπορώ να επιλέξω αυτόματα "συνδέσεις δικτυώματος" και βάζει παντού συνδέσεις με F στο Rz

Όμως, μερικά στοιχεία του δικτυώματος, παίρνουν ροπή (εγκάρσιες δοκοί κλπ). Όταν κάνω την επίλυση ως δικτύωμα κολλάει.

 

Πως αντιμετωπίζετε παρόμοιες περιπτώσεις στο πρόγραμμα? 

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η επιλογή "συνδέσεις δικτυώματος" δεν υπάρχει στις νέες εκδόσεις του INSTANT. εγώ τουλάχιστον δεν την βλέπω. Η ροπή που λες μήπως είναι σε KN*mm? Γιατί παίζει να είναι πολύ μικρή. Την επιλογή επίλυση ως δικτύωμα γενικά μην την βάζεις. Έχω την εντύπωση ότι το INSTANT πάει και βάζει αρθρώσεις σε όλα τα μέλη που συντρέχουν σε ένα κόμβο με αποτέλεσμα να προκύπτουν προβλήματα στο μητρώο. Ως γνωστό όταν σε ένα κόμβο συντρέχουν πολλά μέλη πρέπει τουλάχιστον σε ένα μέλος να μην έχει βάλει άρθρωση. Το ίδιο συμβαίνει σε όλα τα προγράμματα. Η άποψη μου είναι να βάλεις χειροκινητα τις συνδέσεις (Ry,Rz ελεύθερα) και μετά επίλυση με ρυθμίσεις πλαισίου. Ροπές πάλι θα δεις. Απλά θα είναι πάρα πολύ μικρές. 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Επανέρχομαι στο ίδιο θέμα επειδή δεν καταλαβαίνω πως δουλεύει το πρόγραμμα...

 

Έχει αυτόματη εισαγωγή "συνδέσεων" ως δικτύωμα. Επιλέγω την εντολή και μου βάζει παντού βαθμό ελευθερίας "F" στο Rz. 

Πάμε τώρα: Εγώ δεν θέλω να έχει σύνδεση "άρθρωσης στο άνω και κάτω πέλμα διότι είναι ενιαία δοκός, άρα της αφαιρώ (μπαίνω χειροκίνητα στο πίνακα αρθρώσεων και μετατρέπω τα "F" σε "Β")

Επίσης, δεν θέλω να λύσει ως "δικτυωτές" κάποιες ράβδους που είναι εγκάρσιοι σύνδεσμοι στο κάτω πέλμα διότι παραλαμβάνουν συγκεντρωμένο κατακόρυφο φορτίο που προκαλεί κάμψη (πρόκειται για γέφυρα).

Λοιπόν, εν πάσει περιπτώσει, αν το τρέξω ως "δικτύωμα" τότε τινάζεται στον αέρα από μετατοπίσεις...Μιλάμε για >μισό μέτρο κατακόρυφη μετακίνηση στο μέσο!!

Αν τον δώσω ως "πλαίσιο" και με διάτμηση οι μετατοπίσεις είναι νορμάλ (της τάξης των 10-15 χιλιοστών)

 

Προφανώς, θα το προχωρήσω ως "πλαίσιο" αλλά επειδή υπάρχει και ο φόβος των Ιουδαίων, μήπως υπάρχει κάποια λογική εξήγηση για τις τρελές μετατοπίσεις ως "δικτύωμα"??

Link to comment
Share on other sites

   Μήπως έχεις κάπου μηχανισμό ;

 

Eπίσης πως λύνει και τι θεωρεί το άνω και κάτω πέλμα , ''σπάει'' τα μέλη όπου έχεις κόμβο (ορθοστάτες , διαγώνιους) ή τα θεωρεί ως μήκος λυγισμού όλο το μήκος.

Πιθανολογώ ότι κάνει το 1ο που είναι λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.