Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Επιδοτούμενα προγράμματα Λ.Α.Ε.Κ. 0,24%


giannis53

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα. Ψάχνομαι αυτές τις μέρες να βγάλω άκρη σχετικά με το Λ.Α.Ε.Κ. Γενικά τα χρήματα που δίνει στην εταιρεία πρέπει να είναι ελάχιστα αν τα υπολογίζω σωστά. Δηλ. για μια επιχείρηση με μεικτές αποδοχές περίπου στα 54000€ το επίδομα πρέπει να βγαίνει γύρω στα 90€. Μήπως έχει τύχει να ασχοληθεί κάποιος με αυτό ώστε να μας δώσει κάποια πληροφορία? Ευχαριστώ πολύ.

 

Υ.Γ. Αν υπάρχει και καμία λίστα με τους εκπαιδευτικούς φορείς που δουλεύουν με ΛΑΕΚ θα ήταν πολύ χρήσιμη. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Ψάχνομαι αυτές τις μέρες να βγάλω άκρη σχετικά με το Λ.Α.Ε.Κ. Γενικά τα χρήματα που δίνει στην εταιρεία πρέπει να είναι ελάχιστα αν τα υπολογίζω σωστά. Δηλ. για μια επιχείρηση με μεικτές αποδοχές περίπου στα 54000€ το επίδομα πρέπει να βγαίνει γύρω στα 90€. Μήπως έχει τύχει να ασχοληθεί κάποιος με αυτό ώστε να μας δώσει κάποια πληροφορία? Ευχαριστώ πολύ.

 

Υ.Γ. Αν υπάρχει και καμία λίστα με τους εκπαιδευτικούς φορείς που δουλεύουν με ΛΑΕΚ θα ήταν πολύ χρήσιμη. Ευχαριστώ.

Καλημέρα και πάλι.. Τελικά δεν έχει κάνει κανείς κάποιο πρόγραμμα ΛΑΕΚ ?

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρακολουθήσει κάποια σεμινάρια στο παρελθόν.

 

Από ότι μου έχουν πεί στην εταιρεία δίνουν πάνω από το 90%, αλλά μετά από πολύ χρόνο (ίσως μετά και από 2 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρακολουθήσει κάποια σεμινάρια στο παρελθόν.

 

Από ότι μου έχουν πεί στην εταιρεία δίνουν πάνω από το 90%, αλλά μετά από πολύ χρόνο (ίσως μετά και από 2 χρόνια)

Μήπως θυμάσαι τα ποσά που περίπου δίνουν? Αν πάντως υπολογίζεται όπως διάβασα δηλ. τους συνολικούς μικτούς μισθούς του προσωπικού x 0.24% και από αυτό το σύνολο παίρνεις μόνο το 70% είναι πάρα πολύ λίγα χρήματα. Για μια εταιρεία π.χ. με 45 άτομα προσωπικό και 1200€ μικτές αποδοχές έκαστος βγαίνει η επιδότηση για την εταιρεία γυρω στα 90€ αν δεν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Τα πλήρωσε η εταιρεία μου, οπότε δεν με ενδιέφερε και δεν το έψαξα.

 

Η κοπέλα που ασχολείται με αυτά, μου λέει ότι :

  • το ποσό βγαίνει με κάτι περίεργους τύπους, που έχουν αλλάξει εν τω μεταξύ και δεν ξέρει λεπτομέρειες
  • είναι σχεδόν όλο το ποσό που πληρώνουν
  • αλλά δεν έχει εισπράξει τίποτα από 2012 και μετά. (φέεεεεεεεεεταααααααα)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Από ότι μου έχουν πεί στην εταιρεία δίνουν πάνω από το 90%, αλλά μετά από πολύ χρόνο (ίσως μετά και από 2 χρόνια)

 

2 χρόνια τις καλές εποχές, τώρα κάντα 5 κι είσαι μέσα! :roll:

 

Μήπως θυμάσαι τα ποσά που περίπου δίνουν? Αν πάντως υπολογίζεται όπως διάβασα δηλ. τους συνολικούς μικτούς μισθούς του προσωπικού x 0.24% και από αυτό το σύνολο παίρνεις μόνο το 70% είναι πάρα πολύ λίγα χρήματα. Για μια εταιρεία π.χ. με 45 άτομα προσωπικό και 1200€ μικτές αποδοχές έκαστος βγαίνει η επιδότηση για την εταιρεία γυρω στα 90€ αν δεν κάνω λάθος.

 

Αποκλείεται να είναι μόνο τόσα, εμείς εδώ που είμαστε καμιά 150 άτομα κάνουμε εκπαιδεύσεις χιλιάδων € κάθε χρόνο...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.