Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Αλλαγή στοιχείων δήλωσης-επανυπολογισμός προστίμου


EllieR

Recommended Posts

Καλησπέρα συνάδελφοι.. Θα ήθελα τη βοήθειά σας στο εξής πρόβλημα.. Σε δήλωση που έχει εξοφληθεί το πρόστιμο κ βρίσκεται σε υπαγωγή, παρατήρησα κάποιες παραλείψεις κ επιθυμώ να τις διορθώσω, καθώς κ να επανυπολογίσω το πρόστιμο, πράγμα που δεν με αφήνει να κάνω τώρα. Θέλω να στείλω ηλεκτρονικό αίτημα για αλλαγή της κατάστασης σε αρχική υποβολή, ώστε να κάνω τις διορθώσεις κ δεν μου το εμφανίζει σαν επιλογή στη λίστα με τα stadar αιτήματα κ τα μόνα που με αφήνει να επιλέξω είναι αλλαγή του προστίμου σε δόσεις κ αίτηση για αλλαγή μηχανικού. Μήπως ξέρετε γιατί συμβαίνει αυτό κ τι μπορώ να κάνω εγώ τώρα; Ευχαριστώ πολύ!

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να γυρiσεις την δήλωση σε αρχική υποβολή. Ξανακάνε υπαγωγή και θα δεις πως θα σου επαναϋπολογιστεί το πρόστιμο.

Edited by jja
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα, ευχαριστώ πολύ! Με κάποια στοιχεία της δήλωσης που θέλω όμως να τα διορθώσω κ μου τα εχει κλειδωμένα, τι γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Ποιά πεδία λες ότι σου έχει κλειδωμένα?

Νομίζω σε κατάστασή υπαγωγής μπορείς να αλλάξεις ότι θέλεις και να κάνεις επανυπολογισμό όπως σου είπε ο συνάδελφος.

Link to comment
Share on other sites

Είχε επιλεγεί εκ παραδρομής οτι βρίσκεται σε παραδοσιακό οικισμό, αλλα χωρίς διαδικασία επιτροπής. Ωστόσο, χρειάζεται να περάσει απο επιτροπή κ αυτό θέλω να διορθώσω, αλλα το εχει κλειδωμένο. Ακόμα κ ετσι όπως ειναι τωρα ωστόσο, στα αρχεία προς υποβολή μου βγάζει οτι πρέπει να στείλω τη θετική απόφαση της επιτροπής για κάποιο λόγο. Τι προτείνετε να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει τύχει περίπτωση τακτοποίησης σε παραδοσιασκό οπότε δεν ξέρω τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση. Καλύτερα να επικοινωνήσεις με το ΤΕΕ για να σου πουν πως μπορείς να το αλλάξεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Καλημέρα συνάδελφοι,

Δήλωση σε αρχική υποβολή με πηρωμένο παράβολο (θέλει επιτροπή παραδοσιακού).

Προστέθηκαν νέα φύλλα καταγραφής, αλλά δεν επαναυπολογίζεται το πρόστιμο, ούτε υπάρχουν επιλογές στα αιτήματα.

Όταν υποβληθεί η δήλωση, θα επαναυπολογιστεί το πρόστιμο;

Ευχαριστώ

Edited by zulumpo
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, zulumpo said:

Όταν υποβληθεί η δήλωση, θα επαναυπολογιστεί το πρόστιμο;

Nαι.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.