Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Να σπουδάσω μηχανικός περιβάλλοντος;


savvoukos_gado

Recommended Posts

Οι απόφοιτοι γράφονται ειπλέον κανονικά στο ΜΕΛ και στην κατηγορία των υδραυλικών μελετών πλέον των περιβαλλοντικών

 

ZaXoYs μπορείς να αποδείξεις το παραπάνω με κάποιο έγγραφο-ΦΕΚ?

 

(ολοσωστό το θεωρώ, αν ισχυει)

 

Όσον αφορά στο ερώτημα, δε το θεωρώ καλή επιλογή για τη φιλόλογο διότι μένει μακρυά και η σχολή θέλει μεράκι και σκληρή δουλειά για να γίνεις καλός. Βεβαια αν ειναι αποφασισμενη να το κανει αλλα θα κουραστει τριπλα.

 

ΥΓ. οι φιλοι μου που περασαν φυσικομαθηματικα και φιλολογικα τωρα παιρνουν αμαξι με δικα τους λεφτα απο ιδιαιτερα μαθηματα και εγω στο πολυτεχνειο δε εχω βγαλει φραγκο σαν φοιτητης.

Edited by civil_marios
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 115
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΥΓ. οι φιλοι μου που περασαν φυσικομαθηματικα και φιλολογικα τωρα παιρνουν αμαξι με δικα τους λεφτα απο ιδιαιτερα μαθηματα και εγω στο πολυτεχνειο δε εχω βγαλει φραγκο σαν φοιτητης.

 

Επειδή δε το κυνήγησες. Πολλοί μηχανικοί έχουν επιδοθεί στα φροντιστήρια, ήδη από φοιτητές και πάνε εξίσου καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλα εννοουσα το αντικειμενο οχι τις ικανοτητες του καθενος. Προφανως ολοι οι φοιτητες του ΕΜΠ μπορουν να κανουν ιδιαιτερα, αλλα δε ειναι ο ρολος τους.

 

Παντως ναι, οσοι μηχανικοι το κηνυγησαν βρισκονται στη ιδια θεση.

 

Εγω ηθελα να θιξω το χρημα που υπαρχει στη παιδεια σε συγκριση με τη μηχανικη περιβαλλοντος.

 

ΥΓ. ευχαριστω για το αρχειο.

Edited by civil_marios
Link to comment
Share on other sites

Στην παιδεία παντα θ πέφτει χρήμα.. Δεν είδες τι έγινε με το 23%;

Υγεία, παιδεία ειναι σίγουρες επενδύσεις

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω ηθελα να θιξω το χρημα που υπαρχει στη παιδεια σε συγκριση με τη μηχανικη περιβαλλοντος.

 

Καλά, όχι και χρήμα..

Απλά έτσι όπως πάμε οι πολυτεχνικές σχολές έχουν την ίδια κακή απορρόφηση με τις υπόλοιπες θετικές επιστήμες.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.