Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

[N. 4495/17] Πληροφοριακό σύστημα δηλώσεων του Ν. 4495/17


Recommended Posts

Καλησπέρα,

σε δήλωση που αφορά κάθετη συνιδιοκτησία , την οποία έχουν 3 ιδιοκτήτες με ποσοστά (60-20-20) μπορώ στο πεδίο ιδιοκτήτες να βάλω:

ιδιοκτήτης 1 (όνομα-επώνυμο)- αιτών- 60% - στοιχεία - αφμ

ιδιοκτήτης 2 (όνομα-επώνυμο)- όχι αιτών- 20% (στοιχεία-αφμ προαιρετικά)

ιδιοκτήτης 3 (όνομα-επ'ωνυμο) - όχι αιτών -20% (στοιχεία-αφμ-προαιρετικά)

και να καταθέσω στο σύστημα 1 δήλωση εξουσιοδότησης και 1 Υπ. Δήλωση ιδιοκτήτη 

σημ: είναι πατέρας με 2 παιδιά, όχι άγνωστοι μεταξύ τους ιδιοκτήτες για να υπάρχουν διαφωνίες....

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως και μπορείς να υποβάλλεις έτσι τη δήλωση.

 

Σχετικά με τη ταυτόχρονη απάντηση του Παύλου, εγω κατάλαβα ότι μιλάμε για μία κάθετη τριών συνιδιοκτητών. Μπορεί να υποβάλλει την αίτηση ένας εξ αυτών (1 δήλωση εξουσιοδότησης και 1 Υπ. Δήλωση ιδιοκτήτη).

Link to comment
Share on other sites

27 λεπτά πριν, ksteve said:

Βεβαίως και μπορείς να υποβάλλεις έτσι τη δήλωση.

 

Σχετικά με τη ταυτόχρονη απάντηση του Παύλου, εγω κατάλαβα ότι μιλάμε για μία κάθετη τριών συνιδιοκτητών. Μπορεί να υποβάλλει την αίτηση ένας εξ αυτών (1 δήλωση εξουσιοδότησης και 1 Υπ. Δήλωση ιδιοκτήτη).

έτσι ακριβώς έχουν τα πράγματα. σε ευχαριστώ πολύ. και εγώ έτσι το είχα προχωρήσει απλά είπα πριν κάνω την αρχική υποβολή , να το διασταυρώσω.

Edited by ΠΑΝΟΣ27
Link to comment
Share on other sites

γεια σας,

ένα τεχνικό θέμα: προσπαθώ να αντιγράψω την τεχνική έκθεση που έχω ανεβάσει στα αρχεία μιας δήλωσης στο χώρο της τεχνικής έκθεσης στην καρτέλα πρόσθετα στοιχεία, αλλά μόλις την επικολλώ μου την κόβει.

Έχει περιορισμένο χώρο και γίνεται αυτό ή αλλιώς τι μπορεί να συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση οτι εχει όριο χαρακτήρων!

Μη που πεις οτι προσπαθείς να ανεβάσεις κανα κείμενο 2000λέξεων?

Βαλε 2-3 βασικά.

Αλλωστε επίσημε τ.ε είναι αυτή που θα ανεβάσεις στα αρχεία!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι εξηγείται, οκ ευχαριστώ αλλά έχω μια περίπλοκη υπόθεση με καταπατήσεις κοινοχρήστων κ.τ.λ. και μου ζήτησε η συμβολαιογράφος να γυρίσω τη δήλωση σε υπαγωγή(την οποία και χρεώθηκα εγώ) για να συμπληρώσω την τεχνική έκθεση που εκτυπώνεται στο 5σελιδο με λεπτομέρειες που θέλει.

Έτσι είπα  για να μην κάθομαι να ξανασυντάσω νέα είπα να αντιγράψω αυτή που έχω ανεβάσει στα αρχεία που είναι 4σελιδη...

Αυτοί οι συμβολαιογράφοι πάντως τον τελευταίο καιρό με έχουν ζαλίσει με τις απαιτήσεις τους:wacko:

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.