Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

[N. 4495/17] Πληροφοριακό σύστημα δηλώσεων του Ν. 4495/17


Recommended Posts

1 ώρα πριν, Ευαγγελία Φλώρου said:

Κατέβασε free το faststone photo resizer και μίκρυνέ το

Το πρόβλημα το έχω με ένα pdf που έχω φτιάξει όπου έχω μαζέψει όλες τις καταστάσεις του ΙΚΑ.

Το zipάρω αλλά και πάλι δεν πέφτει κάτω από 20 MB

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανακάλυψα αυτό: https://tools.pdf24.org

Δείχνει να δουλεύει πολύ καλά.

Η συμπίεση πάλι με πάει πάνω από τα 20 MB, ενώ με αυτό το εργαλείο το σπάω σε δύο αρχεία όπου με συμπίεση πέφτω κάτω από ο όριο.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Brasco said:

Το πρόβλημα το έχω με ένα pdf που έχω φτιάξει όπου έχω μαζέψει όλες τις καταστάσεις του ΙΚΑ.

Το zipάρω αλλά και πάλι δεν πέφτει κάτω από 20 MB

Δεν γνωρίζω. Αυτό που είπα εγώ είναι για φωτο.

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατί Ακη να κρατήσεις τις εντολές πληρωμής, αυτές νομίζω για ενημέρωση πελάτη να πληρώσει είναι. Θα δεις μάλιστα ότι κάποιες φορές όταν πληρώνει δόσεις, οι εντολές πάντα τον ίδιο κωδικό έχουν.
Εγώ δεν νομίζω ότι θα έπρεπε να τις κρατήσεις, έχεις την απόδειξη στη δήλωση ότι τα παράβολα που ανάφερες πληρώθηκαν, ακόμα εσύ ή ο πελάτης έχει την απόδειξη, τις αποδείξεις μάλλον σωστότερα της τραπεζας. Οποτε την εντολες τι τις θες? Δεν βλεπω το λογο, κρατησε ενα αντιγραφο τυπωμενο το 5σελιδο και αντιγραφο τις αποδειξεις της Τραπεζας.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρονια πολλά. Έχει πέσει το σύστημα ή εγώ έχω προβλημα? 

error.gifΣφάλμα

 
Σφάλμα εισαγωγής νέας δήλωσης: JBO-26041: Failed to post data to database during "Insert": SQL Statement "BEGIN INSERT INTO DILOSI3(DILOSI_AA) VALUES (?) RETURNING OIK_ADEIA, TZ, INS_DATE, DILOSI_STATUS, STATUS_OWNER, STATUS_ENGINEER, NEEDS_RECALC, STATUS_HAS_DESIGNS, IS_LOCATED, GIS_LOCATION, PAYMENT_STATUS, UPD_DATE, AR_OIK_ADEIAS, DOSI_TYPE, AA_PROTOCOL, PERIPT_BEB, OLD_PAYMENT, OLD_PAYMENT_FLAG, OLD_PAYMENT_DATE, OLD_PAYMENT_COMMENTS, CAN_CONTINUE_GRANTED, TROTOTITA, DISCOUNT, DISCOUNT_FLAG, DISCOUNT_DATE, YPAG_DATE, DILOSI_AA_4178 INTO ?, ?, ?, ?, ?, ?, ?, ?, ?, ?, ?, ?, ?, ?, ?, ?, ?, ?, ?, ?, ?, ?, ?, ?, ?, ?, ?; END;". -
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα.

Δε ξέρω αν γράφω στο σωστό τόπικ, αλλά θέλω, αν γίνεται, να μου πείτε τι αναγράφουμε στα σχέδια των κατόψεων και που το λέει στο νόμο ότι πρέπει να το γράψουμε αυτό.

Ευχαριστώ.

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.