Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

[N. 4495/17] Πληροφοριακό σύστημα δηλώσεων του Ν. 4495/17


Recommended Posts

Ναι γίνεται, απλά αν η διαφορά στο προστιμό είναι μεγαλύτερη του 20% (προς τα πάνω ή κάτω) θα πρέπει να περάσεις επιτροπή από Πολεοδομία για να εγκριθούν οι αλλαγές. Οπότε...προσοχή.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι! Θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση λόγω του ειμαι άπειρη ακομη  με το θέμα της τακτοποίησης αυθαιρέτων. Σε οικόπεδο που στο συμβόλαιο ανήκει στη σύζυγο του πελάτη μου εχει εκδοθεί άδεια στο όνομά του. Επειδή έχω μπερδευτεί, στη δήλωση σαν ιδιοκτήτη θα βάλω μονο τον πελάτη μου ή κ τη σύζυγο του; Σας ευχαριστώ πολυ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

η αδεια δεν ειναι τιτλος ιδιοκτησιας

Θα βαλεις την συζυγο

[πιθανον να εβγαλε την αδεια ο συζυγος οταν ισχυε ακομα η προίκα...ή γιατί ηταν ο "αρχηγος...:-)]

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα! :grin: Ευχαριστώ πάρα πολύ! Το θέμα  όμως ειναι πως την οικοδομή τη δηλώνει ο σύζυγος στο δικό του E9.. οποτε κ σε αυτήν την περίπτωση βάζω μονο τη σύζυγο στη δήλωση:wacko:;

Link to comment
Share on other sites

απο 10ετιας- αν θυμαμαι καλα- καθε συζυγος υποβαλλει χωριστα

Δεν ρωτησαν λογιστη  ...εγιναν λαθη...πρεπει να  τα διορθωσετε...

αλλά,  για τον χρονο παλαιοτητας...ας λαβεις τον χρονο του Ε9 του συζυγου.

[εχουν και το Ε1  να δεις, αν κατοικουσαν εκει...ή  εάν  το εκμισθωναν,  ελπιζω να μην εγραφε τα μισθωματα στο ονομα του ο συζυγος.

Νταξ' ειπαμε "αρχηγος"...μεν αλλά αυτοι το παρακαναν.]

Edited by dimitris GM
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

(συγχωνεύτηκε στο παρόν θέμα. Pavlos33)

καλησπέρα συνάδελφοι

σε μια τακτοποίηση έχω συμπληρώσει αριθμό ορόφων και τύπο στατικού ελέγχου αλλά δεν με αφήνει να ανεβάσω τίποτα..

μου διαφεύγει κάτι? έκανα την δήλωση από την αρχή ξανά και πάλι τα ίδια.. όλες οι άλλες δηλώσεις δεν παρουσιάζουν αυτό το πρόβλημα

δεν μου εμφανίζει κάποιο πρόβλημα λάθους ή ελλειψης....απλά δεν γίνεται τίποτα όταν πατάω ανέβασμα

ευχαριστώ!

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν η δήλωση γίνεται στο σύστημα εταιρίας, πρέπει στην ομάδα έργου να υπάρχει και μηχανικός φυσικό πρόσωπο με αντίστοιχο δικαίωμα για να ανεβάσει τα αντίστοιχα αρχεία

Link to comment
Share on other sites

On 28/6/2018 at 2:32 ΜΜ, Largy said:

Εφόσον είναι επιλεγμένο το πεδίο "Ταυτόχρονη υποβολή Μελ. Στ. Επάρκειας"

Σε ποια μάσκα του συστήματος υπάρχει αυτό το πεδίο; Δεν το βρίσκω κάπου...

μεταφέρθηκε στο παρόν θέμα. Pavlos33

image.png.d3d37c788fbd75d59b73eea398407b0a.png

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.