Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

[N. 4495/17] Πληροφοριακό σύστημα δηλώσεων του Ν. 4495/17


Recommended Posts

Θα πρέπει να πληρώσει ο πελάτης σου το παράβολο και το τέλος προς ΤΕΕ. Όταν ενημερωθεί το σύστημα για τις πληρωμές και υποβάλεις τη δήλωση για  υπαγωγή θα φανεί το νέο πρόστιμο.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα σας. 

Θα ηθελα να εκδόσω μια βεβαιωσησ αδομητου σε ενα αγροτεμαχιο. Διαβαζοντας εδω ακολουθησα την διαδικασία αλλα εχω ακομα τις εξης ερωτησεις 

- Στο πεδίο ''Προσθετα στοιχεία'' - τυπος στατικου ελεγχου τι βαζω? Πρεπει να επιλέξω κατι. 

- Την τεχνική εκθεση μηπως να την γραψω εκει?

- Στο τελος θα πρεπει να πλωρωσει ο ιδιοκτητης κατι?

- ΅Στο ''γεωγραφικο εντοπισμο'' θα δημιουργήσω το ακριβές πολυγωνο ή ενα ενδεικτικό?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Evi_Arch said:

Καλησπέρα σας. 

Θα ηθελα να εκδόσω μια βεβαιωσησ αδομητου σε ενα αγροτεμαχιο. Διαβαζοντας εδω ακολουθησα την διαδικασία αλλα εχω ακομα τις εξης ερωτησεις 

- Στο πεδίο ''Προσθετα στοιχεία'' - τυπος στατικου ελεγχου τι βαζω? Πρεπει να επιλέξω κατι. Όχι

- Την τεχνική εκθεση μηπως να την γραψω εκει? Όχι

- Στο τελος θα πρεπει να πλωρωσει ο ιδιοκτητης κατι? Εννοείται ότι θα πληρωθείς!!

- ΅Στο ''γεωγραφικο εντοπισμο'' θα δημιουργήσω το ακριβές πολυγωνο ή ενα ενδεικτικό?  Ενδεικτικό

 

Edited by karanus
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Συνάδελφοι καλησπέρα,

 

Σε οριστική υπαγωγή πάω να κατεβάσω σχέδια και μου βγάζει ότι βλέπετε στη φωτό. Παίζει ρόλο ο τύπος του αρχείου πχ pdf;

 

Ηλεκτρονικό σύστημα ΤΕΕ.bmp

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παρακαλώ συγχωρείστε το αφελές της ερώτησης. Υπάρχει τρόπος να βγάλω από το σύστημα διαχείρισης αυθαιρέτων βεβαίωση ότι ο πελάτης μου έχει εξοφλήσει πλήρως το πρόστιμο του (το πλήρωσε μετρητοίς);

Πάω στα οικονομικά στοιχεία που όλα φαίνονται εξοφλημένα, αλλά δεν μου ανοίγει κάποιο pdf. Πως μπορώ να του εκτυπώσω βεβαίωση ότι στο πρόστιμο πληρώθηκε;   Ή σε περίπτωση που κάποιος έχει καταβάλει το 30% του προστίμου, πάλι πως μπορώ να του βγάλω βεβαίωση ότι όντως το έχει πληρώσει;

Ευχαριστώ!

Edited by Amelia
Link to comment
Share on other sites

Nα τυπώσεις το 5σέλιδο τη δήλωσης υπαγωγής από την αρχική σελίδα. Εκεί φαίνονται όλα.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το οποίο δεν είναι πεντασέλιδο, συνήθως.

Οι συμβολαιογράφοι το βάφτισαν έτσι.

ΥΓ. Είδα και έπαθα να εξηγήσω σε πελάτη ξερόλα ότι δεν είναι 5σέλιδο το δικό του, αλλά 8σέλιδο. Αυτός σώνει και καλά ήθελε το 5σέλιδο, που ξέρει και εμπιστεύεται...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις συνειδητοποίησα ότι το ηλεκτρονικό σύστημα του ΤΕΕ δεν υποστηρίζει...Chrome! Mozilla συνάδελφοι, χαχαχα

Σημειωτέον ότι σε επικοινωνία με το ΤΕΕ μου είπαν ότι φταίει ο τύπος αρχείου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.