Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

[N. 4495/17] Πληροφοριακό σύστημα δηλώσεων του Ν. 4495/17


Recommended Posts

Οπότε γι αυτό και το ερώτημα αν, ενώ δεν έχουμε συμβολαιογραφική δουλεία (ούτε δικαστική απόφαση), αν μπορούμε να αναγράφουμε στο τοπογραφικό την φράση "δουλεία διόδου". 

 

Υπαρχει μια αποδοχη. Λεει το εμβαδον και τα ορια

Υπαρχει  σε μια πλευρα μια διελευση  ...σε μια λωριδα...ενας δρομος...που κανενας δεν τον διεκδικει σαν δικο του.

Στην περιπτωση αυτη, τον βαζεις σαν οριο και τελειωνεις. Αυτο - πρεπει να - εννοουσε η συμβ/φος.

ή ισχυριζεσαι οτι ειναι δικο σου αλλα εχει αφεθει για διελευση απο ετων, οπότε το περιλαμβανεις μεσα στο εμβαδον....

[και μπλεκεις με τον απεναντι,  που εκει  αυτος γραφει οτι  εχει σαν οριο "αγροτικο  δρομο" ενω εσυ αντι για δρομο δειχνεις τον γειτονα...σαν να ειναι δικος σου ο δρομος...]

Εαν  διερχεται μεσα απο το χωραφι και το  κοβει στα δυο, ειναι θεμα τι γραφει η αποδοχη, τι γραφει ο προηγουμενος τιτλος και εαν ο δρομος αυτος σε κοβει νομιμα, ωστε να επικαλεισαι νομιμη κατατμηση.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πληρώνουμε παραβολο και το αφήνουμε σε αρχική υποβολή. 

Οπότε θέλουμε αργότερα (μέσα στους 18 μήνες) το μεταφέρουμε σε Υπαγωγή έχοντας το δικαίωμα για 20% εφάπαξ και προχωράμε σε Περαίωση ανεβάζοντας τα αρχεία 

Σωστά? 

Edited by Paul_Mix
Link to comment
Share on other sites

(μεταφέρθηκε στο παρόν θέμα)

Παιδιά καλησπέρα, αν γνωρίζει κάποιος να μου πει γιατί δεν μου ανοίγει στην καρτέλα πρόσθετα στοιχεία την επιλογή παλαιότερες πληρωμές για να βάλω τις παλαιότερες από διατήρηση αυθαιρέτου πληρωμές, είμαι σε κατάσταση επεξεργασίας ,μήπως πρέπει να τα συμπληρώσω αλλού πρώτα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συμπλήρωσε την ειδικότητά σου στο προφίλ. σύμφωνα με τους κανόνες συμμετοχής στο φόρουμ.

Pavlos 33

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Για να συμπληρώσεις τις παλαιότερες πληρωμές πρέπει πρώτα να πληρώσεις το παράβολο να δηλώσεις το τρόπο πληρωμής και μετά να δηλώσεις τις παλαιότερες πληρωμές.

Link to comment
Share on other sites

Το κουμπάκι με το πρόστιμο δε λειτουργεί μετά την αρχική υπαγωγή και πληρωμή των παραβόλων. Γνωρίζετε το λόγο;

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, casablanca90 said:

Το κουμπάκι με το πρόστιμο δε λειτουργεί μετά την αρχική υπαγωγή και πληρωμή των παραβόλων. Γνωρίζετε το λόγο;

Δεν λειτουργεί μετά την αρχική υπαγωγή. Για να δεις ξανά πόσο βγαίνει  το πρόστιμο πάτα το κουμπί να πάει σε υπαγωγή και να σου βγάλει νέο παράθυρο ή άνοιξε μια πρόχειρη δήλωση και βάλε τα στοιχεία που θες να υπολογίσεις ξανά από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Διαπίστωσα λάθος σε περαιωμένη δήλωση 4495 (από μεταφορά από τον 4178) στην επιλογη της κατηγορίας. Δεν θα πειραχτούν πρόστιμα.

Έχει παρέλθει το 18μηνο. Επειδή πρόκειται για το σπίτι μου σκοπεύω να την ανοίξω. Θα κολλησει κάπου; είτε τώρα στη διόρθωση είτε σε συμβολαιο; 

 

Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά πριν, freecat said:

Διαπίστωσα λάθος σε περαιωμένη δήλωση 4495 (από μεταφορά από τον 4178) στην επιλογη της κατηγορίας. Δεν θα πειραχτούν πρόστιμα.

Έχει παρέλθει το 18μηνο. Επειδή πρόκειται για το σπίτι μου σκοπεύω να την ανοίξω. Θα κολλησει κάπου; είτε τώρα στη διόρθωση είτε σε συμβολαιο; 

 

Όχι αλλά θα πληρώσεις το 10άρικο.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, akis73 said:

Όχι αλλά θα πληρώσεις το 10άρικο.

Καλέ αυτό να ναι το πρόβλημα..

Σίγουρα είμαι ασφαλής; Μην πει κανένας πέρασε το 18μηνο δεν δικαιούσαι να πειράξεις στοιχεία της..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.