Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

[N. 4495/17] Πληροφοριακό σύστημα δηλώσεων του Ν. 4495/17


Recommended Posts

Aφου εχει πληρωθει το παραβολο,

εγω θεωρω οτι, αυτο δεν μπορει να  γίνει...διότι, ποιός θα σου δωσει εντολη διαγραφης???

"Περνάω τα νέα ποσοστά όπως μου τα ορίζει ο γιός του (ο οποίος είναι και δικηγόρος οπότε φαντάζομαι πως γνωρίζει την όλη κατάσταση) και διαγράφω από την δήλωση τον πατέρα που έχει πεθάνει;"

  Επομένως, η διαδικασια εχει ήδη "διανοιχθει" στο ονομα του αποβιωσαντα

και θα την συνεχισουν οι κληρονομοι [όσοι αποδειχθει οτι ειναι κληρονομοι], με βαση την αποδοχη,

οι οποιοι θα δηλωσουν στην ΔΟΥ και θα αποδεχθούν και τα νομιμα και  τα  αυθαιρετα,

 τα δε εξοδα των τακτοποιησεων θα πανε στο "παθητικο".

Ο πελατης ειναι δικηγορος. Συζητειστε το.

[το εχουμε ξανασυζητησει το θεμα...επι  εποχης HD...ετσι πρεπει να το ειχαμε  παει και τοτε]

καλησπερα ιασονα

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά πριν, dimitris GM said:

καλησπερα ιασονα

Καλησπέρα Δημήτριε!

Link to comment
Share on other sites

10 λεπτά πριν, ΚΑΝΑ said:

καλησπέρα ΙΑΣΟΝΑ και Δημήτριε!

Nα που ήρθε η ώρα να μοιράζουμε "καρδούλες" μεταξύ μας!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, domerg87 said:

ιδιοκτητών έχει πεθάνει!
 

εφόσον έχεις υπ. δηλώσεις συνέχίζεις την υπαγωγή ως έχει. Προσωπικά θεωρώ ότι την ημερ/νια υπαγωγής παγώνει ο χρόνος .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά, 

σε δήλωση εντός παραδοσιακού οικισμού έχω πάρει την έγκριση της επιτροπής και έχω πάει την δήλωση σε υπαγωγή. Η αίτηση στο Σ.Α. έγινε μέσω e-adeies. Τώρα που ανεβάζω αρχεία για να περαιώσω την δήλωση πρέπει να ανεβάσω και τα σχέδια που εγκρίθηκαν από το Σ.Α. με την σφραγίδα της έγκρισης από το Σ.Α. όπως τα ανέβασαν στην δήλωση στο eadeies; Ή από την στιγμή που υπάρχουν στο σύστημα του ΤΕΕ δεν χρειάζεται να επισυναφθούν στην δήλωση τακτοποίησης;

Link to comment
Share on other sites

Ερώτημα

Έτυχε σε κανέναν το σύστημα αυθαίρετων, να ζητάει 5 αρχεία, αντί 13-14 που είναι το κανονικό και αν ΝΑΙ πως το ξεπέρασε?

Έχω δηλώσει:

 εντός

με Ο.Α

ιδιωτικό

άλλη κατοικία, στον αρχικό πίνακα και στους επιμέρους

έτος μέχρι 2003

Απαλλαγή Σ.Ε

κατηγορία 4

Ένταξη 29-9-20

Πέραν των παραπάνω, χθες στο ανέβασμα όσων  αρχείων εγώ έκρινα ότι πρέπει να ανεβούν, μου τα πήγαινε όπου να 'ναι  όποιο επιλογή και να έκανα

Σήμερα τα αρχεία παραμένουν πάλι 5, αλλά μου τα ανεβάζει σύμφωνα με ότι επιλέξω!

 

 

Edited by ΚΑΝΑ
Link to comment
Share on other sites

@ΚΑΝΑ αν έχεις κλικάρει την επιλογή: διαφορετική διαμερισμάτωση, χωρίς να ειναι η μοναδική παράβαση, θα πρέπει να το αποεπιλέξεις και να προσθέσεις μια λοιπή παράβαση.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ! καλή σου μέρα

υ.γ Ξέρεις αν θα ανεβεί και το πρόστιμο? (το έχω βάλει μαζί με  λοιπή) 

Edited by ΚΑΝΑ
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Dimitrios1991 said:

πρέπει να ανεβάσω και τα σχέδια που εγκρίθηκαν από το Σ.Α. με την σφραγίδα της έγκρισης από το Σ.Α. όπως τα ανέβασαν στην δήλωση στο eadeies;

οπωσδήποτε πρέπει να το ανεβάσεις για την πληρότητα του φακέλου και να το τυπώσεις για τους πελάτες.

 

28 λεπτά πριν, ΚΑΝΑ said:

υ.γ Ξέρεις αν θα ανεβεί και το πρόστιμο? (το έχω βάλει μαζί με  λοιπή) 

αν είχες κλικάρει διαμερισμάτωση και μια λοιπη το προστιμο ήταν 250+250

Τώρα θα βάλεις 2 λοιπές και το πρόστιμο  θα παραμείνει 250+250. Δεν μπορείς να συμψηφίσεις τις 2 λοιπές σε μια αλλά το πρόστιμο σίγουρα δε θα ανέβει

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.