Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

[N. 4495/17] Πληροφοριακό σύστημα δηλώσεων του Ν. 4495/17


Recommended Posts

Δυστυχώς μετά από επανέλεγχο της δήλωσης μου, την Διαμερισμάτωση την έχω σε άλλο Φ.Κ και συνεχίζω να έχω το ίδιο πρόβλημα με τα αρχεία

υ.γ Νέα εικόνα (4).bmp

Edited by ΚΑΝΑ
Link to comment
Share on other sites

μάλλον δεν κατάλαβες, δεν κλικάρεις διαμερισμάτωση καθόλου σε κανένα φκ. Την αντικαθιστάς με μια λοιπή. Το έλεγε σε εγκύκλιο του 4178

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

σε όλους +1 για την άμεση βοήθεια και στον εαυτό μου -1

υ.γ

τελικό συμπέρασμα

Έκανα ότι μου είπατε δηλ ενώ στο Φ.Κ έγραφα "διαμερισμάτωση ισογείου" απενεργοποίησα το "διμαερισμάτωση" τσέκαρα την λοιπή και το αποτέλεσμα ήταν απλά το σύστημα να μου ζητάει όσα αρχεία ήδη είχα ανεβάσει

Μου το είχε κάνει ακόμη μια φορά

αλλά τότε δεν διόρθωσα τίποτα και απλά ανέβασα όλα τα ΓΝΩΣΤΑ αρχεία

 

Edited by ΚΑΝΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

δήλωση του 4178/13 σε κατάσταση "Υπαγωγή" μπορεί να μεταφερθεί στον 4495/17 δεδομένου ότι πρέπει να διορθωθεί η αρχική δήλωση και να εισαχθούν αυθαίρετα κατηγορίας 5;

Link to comment
Share on other sites

On 15/1/2021 at 5:35 ΜΜ, dimitris GM said:

Aφου εχει πληρωθει το παραβολο,

εγω θεωρω οτι, αυτο δεν μπορει να  γίνει...διότι, ποιός θα σου δωσει εντολη διαγραφης???

"Περνάω τα νέα ποσοστά όπως μου τα ορίζει ο γιός του (ο οποίος είναι και δικηγόρος οπότε φαντάζομαι πως γνωρίζει την όλη κατάσταση) και διαγράφω από την δήλωση τον πατέρα που έχει πεθάνει;"

  Επομένως, η διαδικασια εχει ήδη "διανοιχθει" στο ονομα του αποβιωσαντα

και θα την συνεχισουν οι κληρονομοι [όσοι αποδειχθει οτι ειναι κληρονομοι], με βαση την αποδοχη,

οι οποιοι θα δηλωσουν στην ΔΟΥ και θα αποδεχθούν και τα νομιμα και  τα  αυθαιρετα,

 τα δε εξοδα των τακτοποιησεων θα πανε στο "παθητικο".

Ο πελατης ειναι δικηγορος. Συζητειστε το.

[το εχουμε ξανασυζητησει το θεμα...επι  εποχης HD...ετσι πρεπει να το ειχαμε  παει και τοτε]

καλησπερα ιασονα

 

 

 

Καλημέρα,

Ο πατέρας έφυγε πολύ πρόσφατα!
Οπότε περνάω τα νέα ποσοστά ιδιοκτησιών και αναμένω να μου παραδώσουν την αποδοχή κληρονομιάς!
Δεν νομίζω πως έχω και άλλη επιλογή όταν είμαστε σε αναμονή για άδεια λειτουργίας υγ. καταστήματος μέσα σε παραδοσιακό οικισμό ενώ εκκρεμούν και οι επιτροπές!

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, giorgosv said:

Ευχαριστώ,

άρα μόνη λύση η διόρθωση της δήλωσης (όχι δικής μου) στον 4178/13 και οριστικοποίηση της εκεί.

και προσοχή στις καταληκτικές ημερομηνίες-προθεσμίες πχ υπαγωγές μέχρι το 2015 ολοκλήρωση έως 8/2/21.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλά οι συμβολαιογράφοι το ξέρουμε, είναι ζωντόβολα και δεν είναι και υποχρεωμένοι να ξέρουν πως λειτουργεί το σύστημα και πως βγαίνουν οι βεβαίωσεις. Οι Μηχανικοί που έχουν πλακώσει σαν τα ζώα να βγάλουνε βεβαιώσεις σήμερα και έχουν γονατίσει το σύστημα πόσο καθυστερημένοι μπορεί να είναι ρε γμτ?

Λες και δεν ξέρουν οτι η ημερομηνία αυτοψίας αλλάζει....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.