Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

[N. 4495/17] Πληροφοριακό σύστημα δηλώσεων του Ν. 4495/17


Recommended Posts

Στο τέλος της διάταξης για την κατηγορία 3, αναφέρεται ότι "σε περίπτωση παραβάσεων που δεν πληρούν τις προϋποθέσεις των διαστάσεων που τίθενται με την παρούσα κατηγορία, εφαρμόζεται η παρ. 5 του άρθρου 100, με την επιφύλαξη της περ. ιστ΄, για την οποία εφαρμόζονται οι γενικές διατάξεις υπολογισμού του προστίμου του ίδιου άρθρου". 

Πρόκειται για τον αναλυτικό προϋπολογισμό (όπως αναφέρεται στο φόρουμ) και -προφανώς- έχεις μία τέτοια παράβαση. Διάβασε την παράγραφο και θα καταλάβεις. 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πεί γιατί ενώ έχει εξοφληθεί το παράβολο στις 28/9 και φαίνεται  ενα παραβολο εξοφλημμενο  και η τραπεζα και ο αρ. εξοφλησης , μου εμφανίζει και αλλο παράβολο ανεξόφλητο  και σήμερα που προσπαθησα να πάω τη δηλωση  σε υπαγωγή και να δηλώσω το τροπο πληρωμής μου λεει οτι το παράβολο ειναι ανεξόφλητο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια-Μήπως πρόσθεσες εν τω μεταξύ επιφάνεια αυθαιρέτων?

*δηλαδή είχες<100 τ.μ. και έγινε >100 τ.μ.,οπότε αυξάνεται το παράβολο?

Edited by ChristinaK
  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ChristinaK said:

Γεια-Μήπως πρόσθεσες εν τω μεταξύ επιφάνεια αυθαιρέτων?

*δηλαδή είχες<100 τ.μ. και έγινε >100 τ.μ.,οπότε αυξάνεται το παράβολο?

Τώρα που μου το λες πρόσθεσα μια επιφάνεια χωρίς ΥΔ και ΥΥ ίσως γιαυτό.Σ'ευχαριστω!!!!θα το κοιτάξω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω δήλωση του 4495 όπου έχω ανεβάσει όλα τα αρχεία αλλά ο πελάτης έχει σταματήσει να πληρώνει, δεν έχει αποπληρώσει το 30% που χρειάζεται για να γίνει περαίωση, οπότε είναι σε υπαγωγή. Μέχρι πότε μπορώ να την αφήσω την δήλωση σε υπαγωγή και αν ο πελάτης δεν πληρώσει τι κάνω, απλά τον ενημερώνω και την αφήνω ως έχει?

Link to comment
Share on other sites

Οφείλεις να την πας σε κατάσταση "Οριστική Υπαγωγή" και να την αφήσεις εκεί να "...κλωσάει" μέχρι τη Δευτέρα Παρουσία! Αν ο πελάτης σου δεν εξοφλήσει, κάποια στιγμή, θα θεωρηθεί "ως μη γενόμενη" και βεβαίως ως "αυτοκαταγγελία"... Αν θελήσει η οικεία πολεοδομία, που είναι ενημερωμένη, τότε θα κάνει αυτοψία.... Σε κάθε περίπτωση εσένα "δεν σου καίγεται καρφάκι"!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.