Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

[N. 4495/17] Πληροφοριακό σύστημα δηλώσεων του Ν. 4495/17


Recommended Posts

καλημερα,γνωριζει καποιος αν το εξαμηνο της υποχρεωσης υποβολλης δικαιολογητικων εχει παρει παραταση οπως εγινε με την εκπτωση του 20%?Και τι γινεται σε περιπτωση που ανεβασουμε τα δικαιολογητικα στο 7μηνο?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον σιωπηρή είναι η παράταση. Δε φαντάζομαι να έχουν φτιάξει τόσο σύνθετο σύστημα που να μη σου επιτρέπει να ανεβάσεις τα δικαιολογητικά.

Link to comment
Share on other sites

πολλες καλημερες Παυλο,θα προσπαθησω να ανεβασω ,θα σας πω το αποτελεσμα.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεστε. Εδώ δεν μπόρεσαν να παραμετροποιήσουν το σύστημα πλήρως σύμφωνα με το ν. 4495 και θα έχουν ενεργοποιήσει το εξάμηνο; 

Κανονικά θα έπρεπε στον ν. 4546 να έχουν μεριμνήσει και γι αυτό όπως για την έκπτωση του Α εξαμήνου υποβολής, αλλά είπαμε......

Link to comment
Share on other sites

On 20/7/2018 at 8:54 ΠΜ, Pavlos33 said:

Μάλλον σιωπηρή είναι η παράταση. Δε φαντάζομαι να έχουν φτιάξει τόσο σύνθετο σύστημα που να μη σου επιτρέπει να ανεβάσεις τα δικαιολογητικά.

Εγώ σε δυο περιπτώσεις τα ανέβασα 1 εβδομάδα μετά την παροδο του εξαμήνου και τώρα έχω μια άλλη που πέρασαν 2 εβδομάδες αφού δεν μου έχει φέρει το Ε9 Κανένα πρόβλημα στις δυο έκανα κανονικά περαίωση της διαδικασίας (περαιωμένη) 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ,ανεβασα χωρις προβλημα,βεβαια δεν ξερω αν υπαρξουν συνεπειες σε ενδεχομενο ελεγχο,αλλα και αν δεν ανεβαιναν τι θελουν να πουν ,οτι πηραν το χρημα και θα ακυρωναν την υπαγη?:smile:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν σε δήλωση οριστικής υπαγωγής  μπορούμε να ανεβάσουμε τα αρχεία που απαιτούνται μετά ( αν δηλαδή μας το επιτρέπει το σύστημα του ΤΕΕ) ή πρέπει  να τα έχουμε βάλει όσο είναι σε κατάσταση υπαγωγής για να μην χρειαστεί να κάνουμε αίτημα στο ΤΕΕ για μεταφορά της δήλωσης από οριστική υπαγωγή σε υπαγωγή. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σε οριστική μπορείς να ανεβάσεις αρχεία κανονικά. Απλώς νομίζω δεν μπορείς να τα διαγράψεις αν τυχόν κάνεις λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.