Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

[N. 4495/17] Πληροφοριακό σύστημα δηλώσεων του Ν. 4495/17


Recommended Posts

ΔΕΝ μπορεί να είναι συνταξιούχος από το ΤΣΜΕΔΕ και να έχει δικαίωμα να μπαίνει στην πλατφόρμα, θα βρει μπελά, ούτε καν αρχεία δεν επιτρέπεται να ανεβάσει. Το ξέρω από συνάδελφο που συνταξιοδοτήθηκε.  

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, Ευαγγελία Φλώρου said:

ΔΕΝ μπορεί να είναι συνταξιούχος από το ΤΣΜΕΔΕ και να έχει δικαίωμα να μπαίνει στην πλατφόρμα, θα βρει μπελά, ούτε καν αρχεία δεν επιτρέπεται να ανεβάσει. Το ξέρω από συνάδελφο που συνταξιοδοτήθηκε.  

παραίτηση μπορει; ωστε να αναλάβει τη δήλωση άλλος; ή ουτε καν να μπαίνει στο σύστημα δεν επιτρέπεται;

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να υποβάλω  δήλωση από  αρχική υποβολή σε υπαγωγή, από μεταφορά 4178 σε 4495  και συνεχώς μου βγάζει το εξής μήνυμα:

Η δήλωση δεν πληροί τα παρακάτω κριτήρια και δεν μπορεί να υποβληθεί:- ΦΚ: Πρέπει να συμπληρωθεί το πεδίο "Κατηγορία" σε δήλωση με παραβάσεις.

Σημειώνω ότι, είτε βάλω παραβάσεις  με κατηγορία εννοείται, είτε όχι (σε κανένα φύλλο καταγραφής) το ίδιο μήνυμα επιμένει, έχει κανείς εμπειρία επί τούτου?  

 

Link to comment
Share on other sites

Εχψ δήλωση 4495 με υπαγωγη 05/04. Η δήλωση ειναι σε κατάσταση υπαγωγής και εχω ανεβάσει τα πάντα απο αρχεία. Θεωρειται οτι θα πρεπει να παει εωα 05/10 σε οριστική-περαίωση ή αρκεί να εχουν υποβληθεί τα αρχεία. Γενικά δηλωσεις οσο μπορώ τις κρατώ σε υπαγωγή για διάφορους λογους. Ανθρωποι είμαστε, ολο και κατι μπορει να ξεφύγει...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, spafent said:

Σημειώνω ότι, είτε βάλω παραβάσεις  με κατηγορία εννοείται, είτε όχι (σε κανένα φύλλο καταγραφής) το ίδιο μήνυμα επιμένει, έχει κανείς εμπειρία επί τούτου? 

κάνεις αποθήκευση?

18 λεπτά πριν, laxanos said:

Εχψ δήλωση 4495 με υπαγωγη 05/04. Η δήλωση ειναι σε κατάσταση υπαγωγής και εχω ανεβάσει τα πάντα απο αρχεία. Θεωρειται οτι θα πρεπει να παει εωα 05/10 σε οριστική-περαίωση ή αρκεί να εχουν υποβληθεί τα αρχεία. Γενικά δηλωσεις οσο μπορώ τις κρατώ σε υπαγωγή για διάφορους λογους. Ανθρωποι είμαστε, ολο και κατι μπορει να ξεφύγει...

όχι δεν χρειάζεται να κάνεις οριστική

Link to comment
Share on other sites

45 λεπτά πριν, Largy said:

κάνεις αποθήκευση?

ναί και τώρα σε άλλη δήλωση μου βγάζει  υπόλοιπο  0 ενώ κανονικά πρέπει να πληρώσει κι άλλα...

Edited by spafent
Link to comment
Share on other sites

(από μεταφορά. Pavlos33)

Προσπαθώ να μπω στο ΤΕΕ και δεν μπορώ, έχετε το ίδιο πρόβλημα? Έπεσε το σύστημα?

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

και  επίπεδη ζούμε στην Ελλάδα της τελευταιας στιγμης.... μου ήρθαν εχθές 2 που αποφάσισαν μετά απο κανα χρόνο που τους ειχα βγάλει τα πρόστιμα  να κάνουν τη  νομιμοποίηση.... τους είπα οκ.... και τώρα εχει ΠΕΣΕΙ το σύστημα ... αυτοι αν δεν πληρώσουν μέχρι αύριο το τέλος υπαγωγής χάνουν το 20% ετσι; Η μπορούν να πανε και δευτερα να πληρώσουν; Επηδη  συνήθως φαίνεται στο σύστημα "εξοφλημένη" την επόμενη μέρα. Εχει κανείς γνώση επι του θέματος;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.