Μετάβαση στο περιεχόμενο

[N. 4495/17] Πληροφοριακό σύστημα δηλώσεων του Ν. 4495/17


Recommended Posts

15 ώρες πριν, Ευαγγελία Φλώρου said:

ΔΕΝ μπορεί να είναι συνταξιούχος από το ΤΣΜΕΔΕ και να έχει δικαίωμα να μπαίνει στην πλατφόρμα, θα βρει μπελά, ούτε καν αρχεία δεν επιτρέπεται να ανεβάσει. Το ξέρω από συνάδελφο που συνταξιοδοτήθηκε.  

 

15 ώρες πριν, Largy said:

ναι υποχρεωτικά παραίτηση

Μπορείτε να μου διασαφηνίσετε διότι με ενδιαφέρει σχετικά για συνάδερφο με τον οποίο συνεργάζομαι, για πιο λόγο δε μπορεί να ολοκληρωθεί η διαδικασία

εφόσον τα σχετικά φορολογικά (ΑΠΥ, ΦΕΜ) εχουν ολοκληρωθεί πρό συνταξιοδότησης? Νέα δήλωση το ίδιο το σύστημα δεν επιτρέπει να γίνει απ οσο ξέρω

απο συνταξιούχο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Στον αριθμό ορόφων κτηρίου, περνάμε τον αριθμό των ορόφων βάσει της οικοδομικής άδειας ή πόσοι όροφοι έχουν προκύψει μετά από την τακτοποίηση με πιθανή αυθαίρετη προσθήκη ορόφου ή με υπόγειο που δεν τήρησε την στάθμη της αδείας και προέκυψε υπόγειο;

Τα υπόγεια που τηρούν την στάθμη και έχουν γίνει διαμερίσματα προσμετρούνται στον αριθμό αυτό των ορόφων;

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

On 3/10/2018 at 11:45 ΜΜ, spafent said:

ναί και τώρα σε άλλη δήλωση μου βγάζει  υπόλοιπο  0 ενώ κανονικά πρέπει να πληρώσει κι άλλα...

Μία είναι η λύση διαγραφή όλων των ΦΚ και ξανά από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

On 4/10/2018 at 12:12 ΜΜ, Largy said:

μέχρι και την Δευτέρα

Είμαστε σίγουροι γι'αυτό, έτσι; Γιατί φαντάζομαι ότι αυτό συμβαίνει με όλους, το να έρχονται τελευταία στιγμή....

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, uptight said:

Είμαστε σίγουροι γι'αυτό, έτσι; Γιατί φαντάζομαι ότι αυτό συμβαίνει με όλους, το να έρχονται τελευταία στιγμή....

δόθηκε παράταση μέχρι 31/10/2018...  δες ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι μια ερώτηση για όποιον γνωρίζει. Δήλωση στον 4178 η οποία και πλήρώνει δόσεις, την έχω σε κατάσταση υπαγωγής και έχω ανεβάσει όλα τα αρχεία τα οποία έπρεπε. Η μόνη εκκρεμότητα που υπάρχει είναι να πληρώσει όλες τις δόσεις κάτι το οποίο θα συμβεί σε 2-3 χρόνια. Εγώ πρέπει ως αρχές Νοέμβρη να πάω την δήλωση σε ολοκληρωμένη υπαγωγή ή όχι ? Αν την πάω θα μπορεί αυτός να συνεχίζει να πληρώνει τις δόσεις του?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.