Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

[N. 4495/17] Πληροφοριακό σύστημα δηλώσεων του Ν. 4495/17


Recommended Posts

Καλημέρα συνάδελφοι. Επειδή πλέον κάνω μια ρύθμιση κάθε 5 χρόνια και έχω ξεχάσει ακόμη και τα βασικά:

Σε οριστικοποιημένη δήλωση στον Ν. 4495/17 έχω ανεβάσει όλα τα αρχεία. Κάνω κάτι άλλο; Πατάω κάτι;

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Julius Caesar said:

Πατάω κάτι;

Άλλη μια φορά την υπαγωγή για να πας περαίωση (δεν υπήρχε το βήμα αυτό στο 4178).

Κ μετά πίνεις τον καφέ σου άρχοντας/αρχόντισσα!

+1 για το 1 αυθ/5ετία. Σε γενικές γραμμές μόνο κουσούρια αφήνει, από λεφτά...

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Συνάδελφοι, έχω μια δήλωση περαιωμένη και θέλω να την επιστρέψω σε "υπαγωγή". Εχω κάνει ηλεκτρονικά το αίτημα προς ΤΕΕ όπως πρέπει και θέλω να μάθω, τα 10€ πρέπει να τα πληρώσω πριν μου απαντήσουν;

Link to comment
Share on other sites

22 λεπτά πριν, Arche said:

τα 10€ πρέπει να τα πληρώσω πριν μου απαντήσουν;

Καλησπέρα Άρτς, αν δεν τα πληρώσεις δεν σου απαντάνε!!
Η απάντηση θα είναι θετική κ θα λέει το γνωστό παραμύθι για δικιά σου ευθύνη κλπ κλπ και ότι μεταβολές προστίμου >20% θέλουν έγκριση συποθα.

 

Link to comment
Share on other sites

να σε ρωτήσω αν το ξέρεις!! Εβαλα την κάρτα να πληρώσω και δεν την έκανε δεκτή. Ξέρεις γιατί μπορεί να μην την δεχόταν το σύστημα?

Link to comment
Share on other sites

39 λεπτά πριν, Arche said:

Εβαλα την κάρτα να πληρώσω και δεν την έκανε δεκτή.

Νομίζω σε κάποια φάση σταμάτησαν μέχρι νεωτέρας να δέχονται πληρωμές με κάρτες και ακόμα περιμένουμε το νεωτέρας :D

Μπορείς να το πληρώσεις μέσω web banking, όχι στο πράσινο ταμείο, αλλά στο Τ.Ε.Ε. - ποσοστό ανταπόδοσης (όπως και το 15άρι της αρχικής υποβολής).

Να πως το βγάζει η εθνική:

NBG-TEE.png.fafe8d9008113849a20e67fff66e961f.png

Link to comment
Share on other sites

μα στο σύστημα δήλωσεις- τακτοποίησης αυθαιρέτων κατασκευών ΤΕΕ, στην καρτέλα "αιτήματα" υπάρχει το εικονίδιο κάρτα, εκεί δεν το πληρώνω αυτό? Αφού ανοίγει παράθυρο να πληρώσω με κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, Arche said:

Αφού ανοίγει παράθυρο να πληρώσω με κάρτα

απόσο ξέρω πλέον δεν γίνεται, θα το κάνεις όπως σου είπα και αύριο το απόγευμα θα έχει ολοκληρωθεί το αίτημα σου.

Link to comment
Share on other sites

δεν πρέπει να συνδεθεί κάπως με την εν λόγο δήλωση?? Να βάλω έναν κωδικό πληρωμής, κάποιο κωδικό να συνδέεται με το εν λόγο αίτημα??

Link to comment
Share on other sites

Με το αίτημα επιλεγμένο (στήλη 'επιλογή' αριστερά) πατάς το εικονίδιο του pdf δίπλα από το εικονίδιο της κάρτας και σου στέλνει το pdf με τον κωδικό πληρωμής. Η πληρωμή θα φανεί αύριο κάτω από τα αιτήματα στο πεδίο πληρωμές.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.