Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Μέσω ΟΠΣ-ΣΕΠΕ η καταχώριση δεδομένων Τεχνικών Ασφάλειας και διαδικασίας ανάθεσης καθηκόντων Τεχνικού Ασφαλείας


Engineer

Recommended Posts

Εκανε κανένας εγγραφή ?

Η εγγραφη μπορει να γινει ανεξαρτητα αν, ΤΩΡΑ είσαι τεχνικος ασφαλειας καπου ή πρέπει να εχεις ηδη ορισθει ως τεχνικος ασφαλειας και μετα να κανεις την εγγραφη ή μπορεις να απλα να εγγραφεις χωρις να εισαι καπου ως τεχνικος ετσι για να υοαεχεθς στην βαση δεδομενων του ΣΕΠΕ ?

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

 

Γιώργο μιας και το όλο θέμα είναι πρώτον να υπάρχει ένα database με όλους τους τεχνικούς ασφαλείας και κατ επέκταση την ηλεκτρονική θεώρηση και όχι μέσω παρουσίας σε κεπεκ κτλ θα μπορούσες από τώρα να κανεις την αίτηση

Ανταποδίδω χαζή ερώτηση πως γίνεται να συμπεριλάβεις σε ένα pdf πτυχίο, άδεια άσκησης, ΔΟΑΤΑΠ που έχω; Υπάρχει κάποιο προγραμμα που το κάνει πως;

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Σκανάρισμα σε jpg.

 

Copy paste τα jpg σε ένα word ή openoffice writer.

 

Εξαγωγή σε pdf.

 

 

 

Εμένα μου γράφει ότι "Η αίτησή σας δεν έγινε δεκτή από το σύστημα"

και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί.

Edited by andreastz
Link to comment
Share on other sites

Εκανε κανένας εγγραφή ?

Η εγγραφη μπορει να γινει ανεξαρτητα αν, ΤΩΡΑ είσαι τεχνικος ασφαλειας καπου ή πρέπει να εχεις ηδη ορισθει ως τεχνικος ασφαλειας και μετα να κανεις την εγγραφη ή μπορεις να απλα να εγγραφεις χωρις να εισαι καπου ως τεχνικος ετσι για να υοαεχεθς στην βαση δεδομενων του ΣΕΠΕ ?

όποιος έχει δικαίωμα να δουλέψει ως τεχνικός ασφαλείας θεωρώ ότι μπορεί να κάνει αίτηση

άσχετα με το εάν έχει ή όχι πελάτη. Επίσης θα ανεβάζουμε εκεί τις συμβάσεις αναθέσεις κλπ κάποια στιγμή

υποχρεωτικά. Δεν ξέρω εάν θα πρέπει να ανεβάσουμε και τις υφιστάμενες.

Link to comment
Share on other sites

Αν βγαλεις ακρη γιατι σου απέρριψε την αιτηση, ενημερωσε σχετικα.

 

Σταλθηκε απο το tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν βγαλεις ακρη γιατι σου απέρριψε την αιτηση, ενημερωσε σχετικα.

 

Σταλθηκε απο το tapatalk

Την δέχθηκε. Μάλλον έφταιγε ο σερβερ. Είναι σε εκκρεμότητα τώρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Εχει ξεκινησει η αναθεση καθηκοντων ΤΕ μεσο του συστηματος; Ψαχνω στο ΣΕΠΕ αλλα δεν μπορω να βρω πως γινετε η διαδικασια.

Γνωριζει καποιος πως γινετε;

Edited by mkariotis
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 1/12/2017 at 7:33 ΜΜ, andreastz said:

όποιος έχει δικαίωμα να δουλέψει ως τεχνικός ασφαλείας θεωρώ ότι μπορεί να κάνει αίτηση

άσχετα με το εάν έχει ή όχι πελάτη. Επίσης θα ανεβάζουμε εκεί τις συμβάσεις αναθέσεις κλπ κάποια στιγμή

υποχρεωτικά. Δεν ξέρω εάν θα πρέπει να ανεβάσουμε και τις υφιστάμενες.

Εδωσαν παραταση για ενα μηνα.......

Ποιοι όμως ΠΡΕΠΕΙ να γραφτουν;;;;;

Εμενα μου ετυχε λογω γνωριμιας, εδω και 3 χρονια, να μπω ΤΑ (πολ.μηχ) σε μια μικρο ιδρυμα με ενα υπαλληλο!!! Πρεπει να γραφτω;

Link to comment
Share on other sites

Ολοι πρέπει να γραφτούν είτε το κάνουμε επάγγελμα και μόνο αυτό είτε κάποιος κάποτε του έτυχε μια δουλειά σαν ΤΑ

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.