Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

[ΑΡΘΡΟ 36 - Ν. 4495/17] Έκδοση οικοδομικών αδειών - Κατηγορία 3


Recommended Posts

Γειά σας παιδιά χρειάζομαι βοήθεια , εκδόθηκε μια έδεια κατηγορ.3 με ελλείψεις (δυστυχώς έγινε μου έσβησε κάποια στοιχεία που πέρασα ο χρονοδιακόπτης που έχουν και δεν το πρόσεξα και εκδόθηκε η άδεια) , ποιά είναι η διαδικασία που θα ακολουθήσω , έστειλα ήδη email στο τεε αλλά δεν απάντησαν ακόμα τι κάνω?

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση , πριν λίγο μίλησα με ΤΕΕ ,αναθεώρηση χωρίς αλλαγή κάλυψης-δόμησης-όγκου μου είπαν

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

καλημέρα! Χαζή ερώτηση αλλά θα την κάνω...Σε άδεια κατηγορίας 3 με βεβαίωση όρων δόμησης πλέον ο τύπος πράξης που αναφέρεται στην αρχική καρτέλα που βλέπεις όλες στις πράξεις σου στο e-άδειες είναι «Οικοδομική Άδεια (ν.4759/2020)» και όχι «άδεια κατηγορίας 3 με βεβαίωση όρων δόμησης» όπως παλιότερα. ισχύει ή έχω κάνει καμιά βλακεία εγώ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Έχω την περίπτωση προσθήκης υπογείου χώρου σε Ισόγειο ανοικτό χώρο στάθμευσης αυτοκινήτων. Είναι κατ. 3 και θέλω να ζητήσω την έκδοση βεβαίωση όρων δόμησης. Στο e-adeies κλικάρω είδος εργασίας την ανέγερση για επιφάνεια δόμησης <1000 τ.μ. με χρήση ειδικά κτίρια? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μήπως γνωρίζει κανείς για άδεια περίφραξης (με τσιμεντόλιθους-πλέγμα-κοιλους πασσάλους...1,5 μ. ύψος περίπου), εντός σχεδίου, τι δικαιολογητικά χρειάζονται, μετά την βεβαίωση των όρων δόμησης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μάλλον τα βάσικα ήτοι, τοπογραφικό, τίτλοι ιδιοκτησίας, αρχ/κά, στατικά, τεχν. έκθεση, φωτογραφίες, ΣΑΥ-ΦΑΥ.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το Π.Δ του 1993 (προδιαγραφής σύνταξης μελετών) απαιτείται και τομή και όψη της περίφραξης ή περιτοίχισης

Edited by ΚΑΝΑ
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.