Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

προβλημα με καυστηρα το πρωι


giorgos95

Recommended Posts

καλησπερα ... ανοιγω νεο θεμα καθως οτι σχετικο βρηκα ηταν παλιο και με μικρες διαφορες... εκανα λοιπον service στον καυστηρα-λεβητα και με τα πολλα ο συντηρητης ειπε οτι επρεπε να αλλαχτει και ο κλυκλοφορητης γτ ηταν παλιος και βραχυκυκλωνε ολο το συστημα καθως το ηλεκτρονικο (ενα κοκκινο λαμπακι στον καυστηρα) αναβε και αφου το παταγα καμια 10αρια φορες μπορει να επερνε μπροστα ... τον αλλαξε λοιπον και ολα καλα εδω και δεκα μερες , χθες ομως και σημερα το ηλεκτρονικο παλι αναβει κοκκινο και μολις το παταω παιρνει κανονικα, αυτο συνεβη και τις δυο φορες πρωι (δεν ξερω αν εχει σχεση με το αποτομο κρυο που εβαλε αυτες τις μερες)...τι λετε να φταει λοιπον γι αυτο? ( δεν εφερα κανενα μαστορα ακομα γτ ο πρωτος καταφερα να μου αδειασει τις τσεπες ,υπερχρεωνοντας μου τον κυκλοφορητη :/ ) 

Link to comment
Share on other sites

Να τον φωνάξεις αυτόν που σου αλαξε κυκλοφορητή. Υποτίθεται πως είχε βρει το πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tο κόκκινο λαμπάκι στο καυστήρα είναι το λεγόμενο "μπλόκο" και μπορεί να ανάψει για πολλούς λόγους.

Πραγματικά δε νομίζω ότι κάποιος μπορεί να σου απαντήσει στην ερώτηση. Βέβαια ΑΝ έκανε σωστο service αποκλείονται πολλά ενδεχόμενα, αλλα και πάλι δύσκολο να βρεις το πρόβλημα.

 

Περίμενε λίγες μερες ακόμη να δεις αν συνεχίζει να στο κάνει και μετά φώναξε κάποιον (αν αυτός δεν δέχεται πως πρέπει να δει μήπως δεν έκανε κάτι καλά).

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ... ανοιγω νεο θεμα καθως οτι σχετικο βρηκα ηταν παλιο και με μικρες διαφορες... εκανα λοιπον service στον καυστηρα-λεβητα και με τα πολλα ο συντηρητης ειπε οτι επρεπε να αλλαχτει και ο κλυκλοφορητης γτ ηταν παλιος και βραχυκυκλωνε ολο το συστημα καθως το ηλεκτρονικο (ενα κοκκινο λαμπακι στον καυστηρα) αναβε και αφου το παταγα καμια 10αρια φορες μπορει να επερνε μπροστα ... τον αλλαξε λοιπον και ολα καλα εδω και δεκα μερες , χθες ομως και σημερα το ηλεκτρονικο παλι αναβει κοκκινο και μολις το παταω παιρνει κανονικα, αυτο συνεβη και τις δυο φορες πρωι (δεν ξερω αν εχει σχεση με το αποτομο κρυο που εβαλε αυτες τις μερες)...τι λετε να φταει λοιπον γι αυτο? ( δεν εφερα κανενα μαστορα ακομα γτ ο πρωτος καταφερα να μου αδειασει τις τσεπες ,υπερχρεωνοντας μου τον κυκλοφορητη :/ )

Με τον ίδιο να κάνεις δουλειά Υποτίθεται ότι σου βρήκε το πρόβλημα ασχέτως αν θεωρώ ότι ήταν άσχετος ο κυκλοφορητής με τη Βλαβη

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.