Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

4Μ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ


jbelig

Recommended Posts

Μα αν δεν κάνω λάθος, έχουν ήδη ετήσια συντήρηση γύρω στα 250 ευρώ. Κι έχει δίκιο ο συνάδελφος, ποτέ δεν φημίζονταν για την υποστήριξη πελατών.

Προσωπικά τα προγράμματα τα χρειάζομαι κυρίως για τον ΚΕΝΑΚ που δεν έχω ακόμα μεγάλη εμπειρία και για ευκολία στην ψύξη-θέρμανση. Υδραυλικά και ηλεκτρικά τα κάνω και μόνος μου, αέριο-ανελκυστήρες τα σπρώχνω σε συνεργάτες. Αλλά ακόμα και να τα σπάσω και να τους ζητήσω αναβάθμιση μόνο στο πακέτο θέρμανσης-κλιματισμού, πάλι στο διχίλιαρο θα με πάνε!

Υπάρχει κάποια τρίτη εναλλακτική εκτός από 4Μ και Ti Soft που δεν την γνωρίζω έστω και χωρίς ΚΕΝΑΚ; Μιλάω μόνο για υπολογιστικά, τα σχέδια τα κάνω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

H συνδρομή είναι 400€+ΦΠΑ για τα Η/Μ + ΚΕΝΑΚ.

 

Κάθε χρόνο εμπλουτίζονται οι δυνατότητες του προγράμματος και κάποια στιγμή θέλω να το αναβαθμίσω στις τελευταίες εκδόσεις αλλά επειδή έχω χρόνια να το αναβαθμίσω θέλω πάνω από 1000€ και αυτή την στιγμή όπως είναι η αγορά δεν ξέρω αν με συμφέρει.

 

Την δουλειά τους κάνουν οι άνθρωποι, απλά οι οίκοι λογισμικού είναι έξυπνοι και δεν σκοτώνουν την πιάτσα.

Δεν είναι κανένας υποχρεωμένος να αγοράσει κάποιο εξειδικευένο λογισμικό.

 

Με τον εξοπλισμό που είχαμε ως φοιτητές μπορούμε να κάνουμε ότι χρειαζόμαστε. Κομπιουτεράκι για τους υπολογισμούς, χάρακας, διαβήτης, μοιρογνωμόνιο και ραπιδογράφος για τα σχέδια, χαρτί και στυλό για τις τεχνικές εκθέσεις και τις μελέτες.

 

Μετά υπάρχει δωρεάν λογισμικό για επεξεργασία κειμένου και σχέδιο.

 

Οι εταιρείες καλύπτουν ανάγκες για πιο αποτελεσματική δουλειά. Δεν είμαστε υποχρεωμένοι να αγοράσουμε κάποιο λογισμικό συνεπώς δεν μπορούμε να τους κακολογήσουμε για την κοστολόγιση.

 

Θα έπρεπε να δούμε πως θα συνεφέρουμε τις αμοιβές στον δικό μας κλάδο ώστε το κόστος του εξειδικευμένου λογισμικού να μην μας φαίνεται υψηλό.

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Για την υποστήριξη έχετε δίκιο ότι είναι κακή, από την αρχή της κρίσης που την έκοψα μέχρι σήμερα δεν μου έλειψε.  

Οι αμοιβές θα συνεχίσουν να παίρνουν την κατιούσα σε όλους τους κλάδους. 

Πρέπει να αναπτύξουμε εργαλεία ελεύθερου λογισμικού που να μας βοηθούν στην εργασία μας.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Ζητούν ΟΛΑ τα στοιχεία της πιστωτικής κάρτας για αγορά αναβάθμισης! Αν ήταν σοβαρή εταιρία θα είχαν πλατφόρμα για αγορά ονλαιν σε ασφαλές μέρος όπως κάνουν όλες οι εταιρίες! Ποτέ ξανά

Edited by LESS
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.