Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Recommended Posts

Στο παρόν νήμα θα συζητούνται θέματα που αφορούν τον τρόπο υπολογισμού νόμιμης αμοιβής στο σύστημα αμοιβών του Τ.Ε.Ε και εξαγωγή  του α/α έργου προς συμπλήρωση στην καρτέλα οικονομικών στοιχείων της δήλωσης υπαγωγής.

Συστήνεται στα μέλη του φόρουμ να μην συζητούνται δημοσίως οι αμοιβές που συμφωνούνται με τους εντολείς τους καθώς και οι εύλογες, ανά περίπτωση,  αμοιβές.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 340
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Θέλω να προχωρήσω μια ρύθμιση από "υπαγωγή" σε "οριστική υπαγωγή" αλλά δεν με αφήνει το σύστημα να προχωρήσω τη διαδικασία γιατί δεν έχει δηλωθεί ο Α/Α έργου του συστήματος αμοιβών. Είχα την εντύπωση πως δεν είναι υποχρεωτικό να δηλώσω τη ρύθμιση στις αμοιβές του ΤΕΕ. Πάντως έκανα ένα τέστ στο σύστημα αμοιβών και στην κατηγορία χώροι έχει μέχρι τις "ρυθμίσεις Ν.4014/11". Τι πρέπει να γίνει;

Link to comment
Share on other sites

Και ποιος μας υποχρεώνει να προχωράμε τις αμοιβές στο ΤΕΕ, παρά μόνο να παίρνουμε τον αύξοντα αριθμό;

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό έχεις ενα δίκαιο αφου πλέον με τις εξελίξεις και την κατάργηση και του ΕΜΠ η νόμιμη δεν μας χρησιμεύει πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Αντε μονο για να ανεβαζεις συμφωνητικα να ειναι το συστημα

Τες πα, προσπαθούν και οι μπούφοι να κρατηθούν. Αλλά αν δεν στηρίξουν σωστά το κλάδο, λογικά τελειώνουν

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kαλημέρα, 

Έχω κάνει μία δήλωση στον 4495 είμαι στη φάση που ανεβάζω τα αρχεία. Έχω κάνει δήλωση αμοιβής στο ΤΕΕ και έχω βάλει τον Α/Α. Στα αρχεία όμως μου ζητάει να ανεβάσω και την "αμοιβή μηχανικού". Ξέρει κανείς τί πρέπει αν βάλω εκεί ως αρχείο?

Επίσης συμφωνώ με τον Thodoris4 στο ότι δεν υπάρχει λόγος να υπάρχει αυτό εφόσον έχουν καταργηθεί οι ελάχιστες...και δεν έχουν ούτε την στοιχειώδη υπευθυνότητα να το αλλάξουν σε 4495. 

 

Ευχαριστώ

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ζητάνε ΑΠΥ ή καταθετήριο τράπεζας (όχι εθνικής σώνει και καλά)

Οκ, 

Ευχαριστώ,

Λογικά το καταθετήριο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.