Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 340
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, μου έτυχε μία τακτοποίηση αυθαιρέτου και θυμάμαι από το Ν.4178/2013 ότι υπήρχε και πόρος ΤΣΜΕΔΕ 50,26 ευρώ/μελέτη. Ήταν απαιτητό στο ανέβασμα αρχείων του Ν. 4178/2013. Ισχύει ακόμη;

Link to comment
Share on other sites

Η εισφορά υπέρ ΤΣΜΕΔΕ έχει καταργηθεί αλλά δεν γνωρίζω αν το σύστημα εξακολουθεί να την ζητά σαν απαιτούμενο αρχείο. Εχει δοκιμάσει κανείς πρόσφατα ;

Link to comment
Share on other sites

Εχω δηλωση 4178 (ΥΠΑΓΩΓΗ) την οποια μετεφαρα στον 4495.

Ειναι υποχρεωτικο να δηλωσω νεες αμοιβες ή η δηλωση προχωραει και με τις παλιες αμοιβες του 4178?

(εχω σκοπο να κανω upload ολα τα αρχεια αμοιβων του 4178, φεμ κλπ. και να μην αλλαξω την ημερομηνια αυτοψιας. Δεν με ενδιαφερει δηλαδη βεβαιωση μεταβιβασης. Απλα θελω υπαγωγη στις διαταξεις του νεου νομου γιατι το προστιμο βγαινει αρκετα μικροτερο)

Link to comment
Share on other sites

γιατι πρεπει να πληρωσεις αλλη αμοιβη;αν την ζηταει στο 4495 θα σκαναρεις αυτα που ειχες απο το 4178.Η εργασια εχει γινει το ιδιο γινοταν και με τον 4014 .

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βάζω όλα τα ίδια, δεν ελέγχονται με κανέναν τρόπο από το σύστημα, άλλωστε.

Έχω βάλει και τον ίδιο α/α/ αμοιβών σε διαφορετικές δηλώσεις και προχώρησε κανονικά, π.χ. σε πολυκατοικία με 5 διαμερίσματα ίδιου ιδιοκτήτη όπου έκοψα μια απόδειξη αντί για 5.

  • Upvote 2
  • Downvote 9
Link to comment
Share on other sites

Τώρα αυτό τι είναι??? Μαγκιά? (μιλάω μόνο για τις 5 αποδείξεις αντί της μίας)

Και μετά λέμε πως δίνει προσφορά ο άλλος 800€....500€....300€ και παρακάτω... όσο χαμηλά τόσο πιο καλά....

Μνημόνια μέχρι να βγει ο ήλιος από την δύση....

Edited by Faethon11
  • Upvote 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν πας καθόλου καλά μου φαίνεται! Και ελπίζω οι υπόλοιποι με τις αρνητικές να επηρεάστηκαν απλώς από το σχόλιό σου.. Που την είδες την μαγκιά??? Αντί να κόψω 5 αποδείξεις από 1000€ η καθεμία έκοψα μία των 5000€ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ γράφω. Που το βλέπεις το πρόβλημα; Το ανέφερα ως λύση και πάντα με σκοπό να βοηθήσω όποιον διαβάζει. Άκου εκεί μαγκιά!

  • Upvote 3
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν πας καθόλου καλά μου φαίνεται! Και ελπίζω οι υπόλοιποι με τις αρνητικές να επηρεάστηκαν απλώς από το σχόλιό σου.. Που την είδες την μαγκιά??? Αντί να κόψω 5 αποδείξεις από 1000€ η καθεμία έκοψα μία των 5000€ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ γράφω. Που το βλέπεις το πρόβλημα; Το ανέφερα ως λύση και πάντα με σκοπό να βοηθήσω όποιον διαβάζει. Άκου εκεί μαγκιά!

αν εκανες 5 δηλωσεις επρεπε να βαλεις 5 ΑΠΥ.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.