Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Scada Pro - Μοντελοποίηση, ανάλυση, διαστασιολόγηση


palex

Recommended Posts

επειδή σας είδα και ζήλεψα..

είμαι ο μόνος που κατά την εγκατάσταση μου βγάζει μήνυμα ότι: "some installation files are corrupt"?

 

Σε εμένα δεν έβγαλε κάτι.

Αλλά έχω hardlock error. Mέsω του site πήρα νέο registration id αλλά τίποτα...:sad:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 668
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μίλα το πρωί με υποστήριξη.

το πιθανότερο είναι ότι θα πρέπει να σου στείλουν όλο το αρχειάκι notepad με καινούριους κωδικούς.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να επικοινωνήσεις με την εταιρία να σου στείλουν νέο κωδικό (το δεύτερο από πάνω που καταχωρείς), όπως είπε και ο προηγούμενος συνάδελφος!

 

Τώρα μένει να διορθώσουν το τεύχος και το σχεδιαστικό κομμάτι. Στο σεμινάριο που είχε γίνει στη Θεσσαλονίκη μου είχαν πει πως το δουλεύουν. Άντε και σε περισσότερες βελτιώσεις!

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια πήγε κάποιος συνάδελφος σε σεμινάριο για τους Ευρωκώδικες?

Είναι 12 ώρες απ' ότι ξέρω οπότε πρέπει να γίνεται πολύ ανάλυση.

Αξίζει τον κόπο και τα χρήματα? Δίνουν σημειώσεις? Για εμάς που είμαστε από την επαρχία και πρέπει να οργανώσουμε ολόκληρο ταξίδι με ξενοδοχείο κτλ μήπως θα μπορούσε να αποφευχθεί με την προϋπόθεση ύπαρξης σημειώσεων?

Αν κάποιος συνάδελφος παρακολούθησε κάποιο σεμινάριο ας μας πει τις γενικές εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρακολούθησα το σεμινάριο στη Θεσσαλονίκη που είχε γίνει το Δεκέμβριο. Ήταν πολύ καλό αλλά οι πολύ χρήσιμες διαφάνειες παρουσίασης δεν δόθηκαν, όπως ούτε και κάποιες σημειώσεις, δυστυχώς. Τα λεφτά αξίζουν αν σκεφτείς κιόλας ότι σου κάνουν επέκταση του συμβολαίου συντήρησης κατά 6 μήνες. Τέλος μου λύθηκαν αρκετές απορίες. Ακόμη μας είπαν και αρκετά πράγματα για το πρόγραμμα τα οποία δεν αναφέρονται πουθενά στα εγχειρίδιά τους, τι πρέπει να προσέχουμε στις μελέτες κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα να μαθω αν χρησιμοποιει κανενας συναδελφος εδω μεσα το SCADA ...εχει δυνατοτητες κατα την γνωμη σας;

 

...ποιο συγκεκριμενα ενας παλιοτερος συναδελφος μου χαριζει μια παλια εκδοση SCADA (στατικων) αξιζει να ασχοληθω με το συγκεκριμενο προγραμμα στατικων ..επισης μπορω απο μια παλια εκδοση να εχω αναβαθμιση και να εχω καποια ποιο συγχρονη εκδοση;

 

please help ..ειναι η scada version 10 for windows

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε, καλώς όρισες στον "άγριο" κόσμο των στατικών μελετών.

Αξίζει να ασχοληθείς με το συγκεκριμένο λογισμικό. Μπορείς επίσης να κάνεις και αναβάθμιση. Θα πρέπει να επικοινωνήσεις με την εταιρία για τα μάθεις περισσότερα.

 

Καλή αρχή...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα να μαθω αν χρησιμοποιει κανενας συναδελφος εδω μεσα το SCADA ...εχει δυνατοτητες κατα την γνωμη σας;

 

...ποιο συγκεκριμενα ενας παλιοτερος συναδελφος μου χαριζει μια παλια εκδοση SCADA (στατικων) αξιζει να ασχοληθω με το συγκεκριμενο προγραμμα στατικων ..επισης μπορω απο μια παλια εκδοση να εχω αναβαθμιση και να εχω καποια ποιο συγχρονη εκδοση;

 

please help ..ειναι η scada version 10 for windows

 

ενός του δίναν γάιδαρο, κι αυτός τον κοίταγε στα δόντια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.