Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Scada Pro - Μοντελοποίηση, ανάλυση, διαστασιολόγηση


palex

Recommended Posts

Παιδιά, η διασύνδεση με το Revit είναι απάτη... Είχαν κάνει παλιότερα μια τέτοια προσπάθεια αλλά έμεινε "στα χαρτιά" επειδή δεν μπορούν λέει να συνεννοηθούν με την Autodesk. Το κακό (και απαράδεκτο) είναι ότι ακόμα το διαφημίζουν..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 668
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ερώτηση:

 

Δέν πλήρωσα το συμβόλαιο συντήρησης για το scada και μου κλείδωσαν ακόμα και τίς εκδόσεις που είναι πληρωμένες.Το αντιμετώπισε κάποιος άλλος αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

 

Δέν πλήρωσα το συμβόλαιο συντήρησης για το scada και μου κλείδωσαν ακόμα και τίς εκδόσεις που είναι πληρωμένες.Το αντιμετώπισε κάποιος άλλος αυτό;

όντως ισχύει... Πρέπει να επικοινωνήσεις μαζί τους και να σου στείλουν την τελευταία έκδοση που καλύπτει το συμβόλαιό σου.

Edited by kampitis
Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ, γνωρίζεις οτι κάθε φορά που θα χρειαστείς κωδικούς ενεργοποίησης θα πρέπει να τηλεφωνείς όλο το πρωί μέχρι να πιάσεις γραμμή και άν!!!.Τέσπα, δέν καταλαβαίνω το νόημα της ιστορίας να σου έχει ανοιχτο το λογαριασμό και απλά να μήν έχεις δυνατότητα χρήσης τών νέων εκδόσεων 

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε και φίλε McRaster εδώ και 10 χρόνια που έχω το scada δεν έτυχε μια μέρα που δεν μίλησα μέσα σε 10 λεπτά για το θέμα μου. Πάντα πιάνεις γραμμή αφού άλλωστε έχουν τηλεφωνήτρια... Στο θέμα αυτό δεν έχω ΚΑΝΕΝΑ παράπονο. Το παρουσιάζεις λες και είναι η γραμμή για τα αυθαίρετα στο ΤΕΕ!!!  :smile:

Επίσης εδώ και 2-3 χρόνια εξυπηρετούμαι και μέσω skype με άμεσες απαντήσεις.

Παράπονα έχω αλλά είναι άλλου είδους και μέχρι στιγμής η δουλειά γίνεται για εμένα μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που τούς κακολόγησα Charlie, απλά ΕΓΩ δέν έκανα 10 λεπτά ποτέ όταν ήταν να μιλήσω με Αθήνα.Με θεσσαλονίκη ΝΑΙ και απο το σκάιπ όπως λές. Απλά ρώτησα γιατί θα πρέπει να τηλεφωνεί κάποιος απο τη στιγμή που σου έχει λογαριασμό στο ιντερνετ.Εάν δηλαδή μου τύχει κάτι εκτός ωραρίου και μεσολαβεί ΣΚ τι θα κάνεις;. Αυτό ρώτησα

 

Αν θέλεις για τα παράπονα έχω ειδική λίστα :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen: .Πάντως δέν αποσκοπώ στο να δυσφημίσω την ACE,απλά μου φαίνεται παράλογο να σου μπλοκάρουν τα πάντα και να πρέπει να απασχολήσεις 1 άτομο.Τώρα που θα μιλάς μόνο με Αθήνα μιάς και η Θεσσαλονίκη έκλεισε, θα μου πείς τούς νέους χρόνους για φέτος.

 

Τέσπα, όλα καλά πάντως πήρα τηλ και μου τα έδωσαν και ήταν ευγενέστατοι δέν έχω κανένα παράπονο σ'αυτό ούτε εγώ.

Edited by McRaster
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Συνάδελφοι δείτε αυτό: http://www.ace-hellas.gr/ace_website2009/flip_publish/Scada14/index.html#6/z

Εκτός από το σουλούπωμα κάπου στο site αναφέρεται ότι έχει νέες 64bit ρουτίνες. Μακάρι να έχει βελτιωθεί και το ίδιο το πρόγραμμα ως προς κάποια θέματα.

Σε τηλ επικοινωνία μου είπαν να το περιμένουμε από αρχές Νοεμβρίου αλλά δεν είναι σίγουρο αυτό (μου το είπαν προ 2-3 εβδομάδων οπότε κρατάω μικρό καλάθι...).

 

Αλήθεια πήγε κανείς στην παρουσίασή του? Νομίζω ότι ήδη έχει γίνει παρουσίαση σε Αθήνα και Θεσ/νικη.

Link to comment
Share on other sites

 

Αλήθεια πήγε κανείς στην παρουσίασή του? Νομίζω ότι ήδη έχει γίνει παρουσίαση σε Αθήνα και Θεσ/νικη.

 

 

Είχα πάει στην παρουσίαση της Αθήνας πριν δύο εβδομάδες περίπου , στο Ledra Mariott .

 

Τετράωρη παρουσίαση με αρκετές επιμέρους παρουσιάσεις (αγκύρια - επισκευαστικά υλικά) .

 

Έχω το υλικό της εσπερίδας , ευχαρίστως να το δεις αν θέλεις .

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε ναι θα επιθυμούσα να το δω. Αν θέλεις σου στέλνω σε pm το email μου.

Γνωρίζεις αν όσοι έχουμε συμβόλαιο θα πρέπει να πληρώσουμε κάτι, ειπώθηκε κάτι γι αυτό στην παρουσίαση?

Ευχαριστώ

 

edit: Αλήθεια δεν μας είπες τη γνώμη σου για το "νέο" πρόγραμμα.

Edited by Charlie
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες .

 

Το υλικό είναι ένας μεγάλος φάκελλος με έντυπα σχετικά με αγκύρια και  υλικά δομητικής ενίσχυσης που έχουν περιληφθεί στο module για τον ΚΑΝΕΠΕ , καθώς και ενημερωτικό φυλλάδιο για την νέα έκδοση του προγράμματος .

 

Δεν είπαν για ημερομηνίες παραλαβής .

 

Όσον αφορά για τα συμβόλαια υποστήριξης ανέφεραν σε απάντηση συναδέλφου ότι όσοι έχουν συμβόλαια της τελευταίας έκδοσης εν ισχύ , θα το παραλάβουν δωρεάν .

 

Εντυπώσεις : Σε ένα demo και μάλιστα από ανθρώπους που είναι ιδιαίτερα εξοικειωμένοι με το πρόγραμμα, δείχνουν όλα

τέλεια και αγγελικά πλασμένα  :smile:

 

Μου φάνηκε παραμετρικό σαν πρόγραμμα με ιδιαίτερα εύχρηστο import από άλλες εφαρμογές με αυτόματη αναγνώριση δομικών στοιχείων . Υπάρχουν βιβλιοθήκες δομικών στοιχείων απ' όπου εύκολα και ευέλικτα παράγονται αναπτύγματα . Η διαδικασία υπολογισμού σύμφωνα με τον ΚΑΝΕΠΕ ενσωματώνει on-line βοήθεια και πάει τον μελετητή βήμα - βήμα . Υπάρχουν και εκπαιδευτικά video για να ξεκινήσουν οι χρήστες με την νέα έκδοση .

 

Μην με ρωτήσεις για αρνητικά σημεία . Σίγουρα υπάρχουν αλλά πρέπει να το δουλέψει κανείς το πρόγραμμα σε πραγματικά κτίρια-κατασκευές ώστε να φανούν μειονεκτήματα . Σε παρουσιάσεις από έμπειρους χρήστες του προγράμματος , δεν φαίνονται εύκολα προβλήματα εκτός και αν το πρόγραμμα είναι beta και κολλάει και στην παρουσίαση :smile:

 

Η εταιρεία , σύμφωνα με τα λεγόμενα των εισηγητών , τις παρατηρήσεις - παράπονα των χρηστών θα τις ενσωματώνει ανά διαστήματα στο πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.