Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ατομικός λέβητας φυσικού αερίου .


kostas1922

Recommended Posts

Καλησπερα ζω σε πολυκατοικια του 1980 με κεντρική θέρμανση πετρελαίου .Δυστυχώς το χειμώνα όταν βάζουμε πετρέλαιο πληρώνω 120e κοινόχρηστα το ανάβουν 2 ώρες αλλά δεν ζεσταίνομαι .Βρισκομαι στο 4ο όροφο πάνω μου έχω ταράτσα και το διαμέρισμα δεν έχει καμία καμία μόνωση .Ολη τη μέρα είμαι μρ κλιματιστικά και αφυγραντηρα.Αρα έχω και κόστος ρευνατος για όλα αυτά .Σκεφτομαι για ατομικό λέβητα φυσικού αερίου .Αξιζει να μπω σε αυτή τη διαδικασία ;Έξω στο δρόμο περνάει δίκτυο φυσικό αερίου .Ο σωλήνας μέχρι να φτάσει στο διαμέρισμα μου πρέπει να περάσει εξωτερικά από κοινοχρηστο χώρο .Ο νέος νόμος λέει ότι πρέπει να περνάει σύμφωνα με τις πολεοδομικές διατάξεις .Δηλαδή μου δίνει άδεια η πολεοδομία ;ο νόμος δεν λέει ότι για το Πέρασμα των σωλήνων εξωτερικά της πολυκατοικίας θέλω έγκριση από τους άλλους η από τη γενική συνέλευση .ευχαριστω

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει συζητηση εδω

[προ ολιγου]

http://www.michanikos.gr/topic/51475-αυτονομηση-διαμερισματος-σε-ηδη-υπαρχουσα-κεν/?p=943902

 

υγ πριν ανοιγετε νεο θεμα

καλο θα ηταν να βλεπετε και στην   αναζητηση

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.