Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Αναδρομικά τσμεδε


panou1986

Recommended Posts

  • 1 month later...

Καλησπέρα,

αν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος, για τα αναδρομικά του Α' Εξαμήνου 2013, από που μπορώ να εκτυπώσω το ειδοποιητήριο..αν μπορώ πλέον!

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλώς τα δεχθήκαμε.

Βγήκαν τα αναδρομικά του Β'2013 με ημερομηνία εμπρόθεσμης πληρωμής την 31/12/2018

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους ! Όσο παρακολουθούσα στο tsmede.gr τώρα για πρώτη φορά μου εμφανίστηκε ειδοποιητήριο για αναδρομικά ( 224 ευρώ για το Β 2013 ). Είναι το αναμενόμενο αυτό ? Είμαι εγγεγραμμένος απο τον 6ο μήνα του 2009 . Το οτι είναι μπλε το ειδοποιητήριο σημαίνει οτι δεν υπάρχουν χρωστούμενα?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

δεν μου βγάζει τίποτα ή δεν έχουν αναρτηθεί σε όλους; "Δεν έχει εκδοθεί ειδοποιητήριο για το B2018."

στο γνωστό μπλε μπανεράκι δεξιά στο σάητ του τσμεδε δεν είναι; 

Link to comment
Share on other sites

ισως μερικοί από εμάς το έχουν ήδη πληρώσει με το ειδοποιητήριο του Β2013

 

ας μιλήσει ο @georgegaleos που τα ξέρει 

Edited by πετρος748
Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται 

8 minutes ago, πετρος748 said:

μερικοί από εμάς το έχουν ήδη πληρώσει με το ειδοποιητήριο του Β2013

διότι το ειδοποιητήριο που αντιστοιχεί στο Β'2018 αντιστοιχεί στα αναδρομικά του Β'2013.

Τώρα αναφορικά στο 

2 hours ago, DimCiv said:

δεν μου βγάζει τίποτα ή δεν έχουν αναρτηθεί σε όλους; "Δεν έχει εκδοθεί ειδοποιητήριο για το B2018."

έχω γράψει αρκετές φορές πιθανούς λόγους, π.χ. μπορεί να είχε υπολογιστεί ορθά η οφειλή στην αρχική της απαίτηση (δηλ. το Β'2013) και να μην προκύπτουν αναδρομικά (μπορεί να γίνει ένας έλεγχο με μολύβι και χαρτί τι ποσά βεβαιώθηκαν στο τότε εκδοθέν ειδοποιητήριο και στο τι ποσά έπρεπε να εμφανίζονται σύμφωνα με τα έτη ασφάλισης και τον τότε ισχύοντα νόμο), μπορεί λόγω ετών ασφάλισης να μην εμπίπτει ακόμη στην εμφάνιση απαίτησης αναδρομικών. Σε πρώτη φάση θα περίμενα να δω την σχετική ανακοίνωση στο site του ΤΣΜΕΔΕ (ή του ΕΦΚΑ) ότι αναρτήθηκαν, πράγμα που θα σήμαινε ότι όντως αναρτήθηκαν όλα. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

ρώτησα γιατί πληρώνω όλα τα αναδρομικά του τσμεδε (αυτά του συγκεκριμένου νόμου) μέχρι τώρα και σε όλους της "σειράς" μου  που ρωτάω έχει βγει το ειδοποιητήριο, θα δείξει, ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.