Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Αναδρομικά τσμεδε


panou1986

Recommended Posts

  • 1 month later...

Καλημέρα

Σήμερα που μπήκα να πληρώσω τον ΕΦΚΑ, είδα ληξιπρόθεσμες οφειλές 254,46 ευρώ

Λογικά είναι τα αναδρομικά του ΤΣΜΕΔΕ Β2013, μόνο που το ειδοποιητήριο έλεγε 348,42. Ξέρει κανείς τι συμβαίνει?

Επίσης, τώρα που πέρασε η προθεσμία πληρωμής, πληρώνονται στην Εθνική ή μόνο ΤΣΜΕΔΕ?

 

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι μόνο αυτή η οφειλή σου που βλέπεις στα ληξιπρόθεσμα, είναι το πιθανότερο λάθος του ΕΦΚΑ ή του ποσού που έστειλε το τ.ΤΣΜΕΔΕ..
Πάρε τηλέφωνο στο τ.ΤΣΜΕΔΕ στις εισφορές και θα σου στείλουν (στο mail σου και στο Fax αν έχεις, δεν είναι ανάγκη να πας από 'κει) το νέο ειδοποιητήριο (με νέο αριθμό ειδοποιητηρίου σε σχέση με αυτό που είχες) με τις προσαυξημένες οφειλές. Θα είναι συνολικά περίπου αν θυμάμαι 2-3€ παραπάνω.
Το έκανε προχθές φίλος-συνάδελφος και του έστειλαν (έφυγε και η χαρά του ότι θα πλήρωνε 93€ λιγότερα!!!!) (και στο Mail και στο Fax) το νέο του ειδοποιητήριο και πήγε χθες και το πλήρωσε. (πληρωμή σε ΕΘΝΙΚΗ ή ΑΤΤΙΚΗΣ)

Edited by georgegaleos
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Τζάμπα χάρηκα δηλαδή... Το φαντάστηκα!

Είπα μήπως συμψήφισαν αυτά που δεν έπρεπε να πληρώνουμε. Είχα κάνει μια αίτηση το καλοκαίρι. Μπα ε....

Ξέρουμε και κάποιο τηλέφωνο? Το σηκώνει κανείς άραγε??

Ευχαριστώ πολύ!

 

Άραγε απαντάνε σε emails?

Edited by samourg
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, samourg said:

Τζάμπα χάρηκα δηλαδή... Το φαντάστηκα!

Είπα μήπως συμψήφισαν αυτά που δεν έπρεπε να πληρώνουμε. Είχα κάνει μια αίτηση το καλοκαίρι. Μπα ε....

Ξέρουμε και κάποιο τηλέφωνο? Το σηκώνει κανείς άραγε??

Ευχαριστώ πολύ!

 

Άραγε απαντάνε σε emails?

 

Για τα αναδρομικά αν πήγαν στο ΚΕΑΟ όπως είχαν πάει εμένα δεν σε βγάζουν νέο ειδοποιητήριο αλλά πρέπει να τα πληρώσεις στο ΚΕΑΟ...

Μπορείς να μπεις στο ΚΕΑΟ και να δεις αν οφείλεις κάτι...

Edited by Faethon11
Link to comment
Share on other sites

Σωστά.

Προσωπικά του έγραψα το παραπάνω διότι αν είναι αυτή η οφειλή που αναφέρει είναι πολύ πρόσφατη θεωρώ για να πάει στο ΚΕΑΟ, οπότε υπέθεσα ότι στις ληξιπρόθεσμες στην καρτέλα του βλέπει ως φορέα "ΕΦΚΑ-ΤΣΜΕΔΕ" οπότε δουλεύει αυτή η διαδικασία που έγραψα, και όχι ως φορέα το "ΚΕΑΟ-ΕΦΚΑ-ΤΣΜΕΔΕ" 

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

τα μη πληρωμένα αναδρομικά πηγαίνουν στο ΕΦΚΑ? Γιατί εγώ είχα πάει την προηγούμενη εβδομάδα στο π.ΤΣΜΕΔΕ και ρώτησα και μου είπαν ότι δεν πάνε και μου εκτύπωσε ένα ειδοποιητήριο στο οποίο φαίνεται να έχουν μπει και οι τόκοι. Δεν έχω πληρώσει κανένα. 

++ Στο ειδοποιητήριο που μου εκτύπωσε λείπει το Α2013 . Δεν καταλαβαίνω γιατί...

Στο ΈΦΚΑ δεν βλέπω τίποτα...

Επίσης στους ασφαλισμένους >93 που πλήρωναν Ειδική Προσαύξηση, έχετε καταλάβει αν αυτό σχετίζεται κάπως με τα αναδρομικά? Δλδ θα πρέπει να κάνουμε κάτι?

 

Edited by michalis78
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.