Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Αναδρομικά τσμεδε


panou1986

Recommended Posts

On 27/2/2019 at 2:23 ΜΜ, georgegaleos said:

Σωστά.

Προσωπικά του έγραψα το παραπάνω διότι αν είναι αυτή η οφειλή που αναφέρει είναι πολύ πρόσφατη θεωρώ για να πάει στο ΚΕΑΟ, οπότε υπέθεσα ότι στις ληξιπρόθεσμες στην καρτέλα του βλέπει ως φορέα "ΕΦΚΑ-ΤΣΜΕΔΕ" οπότε δουλεύει αυτή η διαδικασία που έγραψα, και όχι ως φορέα το "ΚΕΑΟ-ΕΦΚΑ-ΤΣΜΕΔΕ" 

Σε εμένα είχαν πάει τα αναδρομικά του A2013 που είχαν ημερομηνία πληρωμής 31.07.2018 και βεβαιώθηκαν στο ΚΕΑΟ 17.09.2018

Και δεν φαίνονταν στην καρτέλα μου. Πήγα να πάρω ασφαλιστική και το ανακάλυψα....

Επίσης στο ΚΕΑΟ δεν είχε βεβαιωθεί όλο το ποσό του ειδοποιητήριο αλλά μόνο η κύρια ασφάλιση και ο κλάδος υγείας τα υπόλοιπα (41,58€ πρόνοιας-εφάπαξ και επικουρικής) με εκτύπωσαν ένταλμα από το ΤΣΜΕΔΕ και πήγα τράπεζα...

image.thumb.png.f14c5f7459417ca0826c321fcdd059c0.png

Edited by Faethon11
Link to comment
Share on other sites

On 2/27/2019 at 2:23 PM, georgegaleos said:

Σωστά.

Προσωπικά του έγραψα το παραπάνω διότι αν είναι αυτή η οφειλή που αναφέρει είναι πολύ πρόσφατη θεωρώ για να πάει στο ΚΕΑΟ, οπότε υπέθεσα ότι στις ληξιπρόθεσμες στην καρτέλα του βλέπει ως φορέα "ΕΦΚΑ-ΤΣΜΕΔΕ" οπότε δουλεύει αυτή η διαδικασία που έγραψα, και όχι ως φορέα το "ΚΕΑΟ-ΕΦΚΑ-ΤΣΜΕΔΕ" 

ανα-θεωρώ !!!!!!!!

παρά την υπέρογκη χρηματικά οφειλή σου ... που αν μη τι άλλο ... έπρεπε να πάει ΚΕΑΟ .... προς παραδειγματισμό... και απορώ πως δεν έγινε κατάσχεση λογαριασμών, εγγραφή σε Τηρεσία,  .... εξορία ... παροχή κοινωφελούς εργασίας (ακόμη και μετά την εξόφληση) ....για να σε αποτρέψουν --ως κατάδικο-- από την τέλεση νέων αξιοποίνων πράξεων...

τι να πω ...τι να πω ... αναθεωρώ....

τις καλημέρες μου ...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

@Faethon11

αυτό το γράμμα/email από το KEAO πως σου το έστειλαν;

θέλω να δω μήπως μου έχουν στείλει και εμένα κάτι παρόμοιο, που πρέπει να ψάξω;;

Link to comment
Share on other sites

Ταχυδρομικά. Μου το είχαν πει από τον ΣτΠ. Εννοείται ότι αποστέλλεται στη διεύθυνση που είχες δηλώσει στο ΤΣΜΕΔΕ (όχι στον ΕΦΚΑ, προσοχή). 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, πετρος748 said:

@Faethon11

αυτό το γράμμα/email από το KEAO πως σου το έστειλαν;

θέλω να δω μήπως μου έχουν στείλει και εμένα κάτι παρόμοιο, που πρέπει να ψάξω;;

Το κατέβασα από το σύστημα του ΚΕΑΟ...

10 ώρες πριν, georgegaleos said:

ανα-θεωρώ !!!!!!!!

παρά την υπέρογκη χρηματικά οφειλή σου ... που αν μη τι άλλο ... έπρεπε να πάει ΚΕΑΟ .... προς παραδειγματισμό... και απορώ πως δεν έγινε κατάσχεση λογαριασμών, εγγραφή σε Τηρεσία,  .... εξορία ... παροχή κοινωφελούς εργασίας (ακόμη και μετά την εξόφληση) ....για να σε αποτρέψουν --ως κατάδικο-- από την τέλεση νέων αξιοποίνων πράξεων...

τι να πω ...τι να πω ... αναθεωρώ....

τις καλημέρες μου ...

Ακριβώς την ίδια αντίδραση, στο χιουμοριστικό και αυτή βέβαια,  είχε και η υπάλληλος στο ΚΕΑΟ όταν της είπα πως ήρθα να δω (από αυτήν έμαθα για το σύστημα του ΚΕΑΟ που το βλέπεις μόνος σου) τι οφείλω (αφού στο ΤΣΜΕΔΕ δεν με έλεγαν) ....

Καλό ξημέρωμα..

 

Link to comment
Share on other sites

το ΚΕΑΟ επιτρέπει σε όλους τους φορολογούμενους/ασφαλισμένους να κάνουν εγγραφή στο site του;;

 

ή μόνο σε όποιους χρωστάνε;;

 

προσπάθησα να κάνω εγγραφή και δεν με βρήκε και φυσικά δεν έγινε.

 

μήπως κάνω εγώ κάτι λάθος ή όντως άμα δεν χρωστάς δεν σου επιτρέπει να κάνεις εγγραφή;;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, neo83_gr said:

Με εκείνη την πρότυπη δίκη που έγινε τον Ιανουάριο για τα αναδρομικά μας έγινε τίποτα;

Τίποτα ακόμη. Δυστυχώς ενώ εκκρεμεί η απόφαση μας αναγκάζουν να πληρώνουμε τα αναδρομικά προκειμένου να λάβουμε ασφαλιστική ενημερότητα.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

52 λεπτά πριν, Pavlos33 said:

Τίποτα ακόμη. Δυστυχώς ενώ εκκρεμεί η απόφαση μας αναγκάζουν να πληρώνουμε τα αναδρομικά προκειμένου να λάβουμε ασφαλιστική ενημερότητα.

 Ξεφτίλα και κυρίως εμπαιγμός χωρίς όριο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.