Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αναδρομικά τσμεδε


panou1986

Recommended Posts

Ευχαριστώ.

 

Στην ηλεκτρονική καρτέλα του ΕΦΚΑ που μπαίνω, δεν θα βλέπω την οφειλή?Νομίζω ότι υπάρχει πεδίο κάτω ληξιπρόθεσμες εισφορές  ως 31/12/2016 και γράφει και τον Φορέα.

 
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα παίδες! Μπας κι έχει κανείς ίδιο πρόβλημα με το παρακάτω;

Μπήκα πριν λίγο στην ιστοσελίδα του ΤΣΜΕΔΕ να δω αν έχει βγάλει κανένα ειδοποιητήριο και ενώ συμπλήρωσα και διπλοτσεκάρισα τα στοιχεία (Α.Δ. ΤΣΜΕΔΕ, Α.Μ. ΤΕΕ, ΑΜΚΑ), μου βγάζει κατ' επανάληψη το μήνυμα <<Λάθος στην εισαγωγή των στοιχείων>>. Δοκίμασα και το "0" στην θέση του Α.Μ. ΤΕΕ (καθώς έχω διαγραφεί εδώ και καιρό), αλλά μια απ' τα ίδια.

Δοκίμασα και μπήκα και στο η "Η καρτέλα μου" κι εκεί μου βγάζει άλλο φρουτάκι <<Καρτέλα Ασφαλισμένου. Συνέβει κάποιο σφάλμα. Σφάλμα: Καρτέλα Ασφαλισμένου δεν είναι προς το παρόν διαθέσιμο>>.

Τι στα κομμάτια κάνουν αυτοί οι μπαγλαμάδες εκεί πέρα; Γιατί καλά θα ήταν να με είχαν σβήσει απ' τα κιτάπια τους κι ας μην με ειδοποιούσαν, αλλά όταν τους χρωστάς (τα αναδρομικά εν προκειμένω, δηλαδή τα εντελώς ληστρικά λεφτά), δεν σε αφήνουν να φύγεις αν δεν σε στραγγίξουν πρώτα.

 

update 31-3-2018, 13:36: Αποκαταστάθηκε. Κάποιος έπαιζε με τα κουμπάκια.

Edited by panos-vicious
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Στο Συμβούλιο επικρατείας οι αναδρομικές εισφορές                                                                                                                                                           Ανακοίνωση ΣτΕ: «Πρότυπη δίκη (ΠΑ 9/2018)», για τις εισφορές μηχανικών δεύτερου εξαμήνου 2012

http://web.tee.gr/eidisis/to-ste-apofasizei-gia-tin-antisyntagmatikotita-ton-anadronikon-eisforon/

http://www.adjustice.gr/webcenter/portal/ste/pageste/epikairotita/anakoinwseis;jsessionid=-njesbKqTyyTt3fTYl-XUHRSH00u8wUUb-KnNOJ32x6rIVuIQjtu!1135527946!-1861751902?centerWidth=65%&contentID=SNEWS-TEMPLATE1523965731377&leftWidth=0%&rigthWidth=35%&showFooter=false&showHeader=true&_adf.ctrl-state=9sr0swymt_78&_afrLoop=49518405291921497#!%40%40%3F_afrLoop%3D49518405291921497%26centerWidth%3D65%25%26contentID%3DSNEWS-TEMPLATE1523965731377%26leftWidth%3D0%25%26rigthWidth%3D35%25%26showFooter%3Dfalse%26showHeader%3Dtrue%26_adf.ctrl-state%3D1aynr9c9jy_4

Edited by venezia
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι ηλίθια σχετικό; το ΤΣΜΕΔΕ δεν έπρεπε να ενημερώσει-αναθεωρήσει τα ειδοποιητήρια των αναδρομικών Β2012 με βάση και τις αποφάσεις του υπουργείου για την ειδική προσαύξηση; το σάητ δεν βγαζει τίποτα πλεον ούτε καν ειδοποιητήριο λανθασμένο, ούτε την τελευταία παράταση δεν ενημέρωσαν που λήγει στις 30/4..................

Edited by DimCiv
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που πήγα να πληρώσω εκπρόθεσμα τα αναδρομικά Α' 2012, το ποσό που μου έβγαλαν να πληρώσω είναι χωρίς την ειδική προσαύξηση. Επιπλέον σύμφωνα με τον υπάλληλο που με εξυπηρέτησε, η ειδική προσαύξηση των αναδρομικών που έχω ήδη πληρώσει θα συμψηφιστεί στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

On 23/4/2018 at 10:49 ΠΜ, DimCiv said:

να ρωτήσω κάτι ηλίθια σχετικό; το ΤΣΜΕΔΕ δεν έπρεπε να ενημερώσει-αναθεωρήσει τα ειδοποιητήρια των αναδρομικών Β2012 με βάση και τις αποφάσεις του υπουργείου για την ειδική προσαύξηση; το σάητ δεν βγαζει τίποτα πλεον ούτε καν ειδοποιητήριο λανθασμένο, ούτε την τελευταία παράταση δεν ενημέρωσαν που λήγει στις 30/4..................

Ενημερωσαν σημερα νομιζω..... 30-4-18

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

δεν βλέπω ενημερωμένο ειδοποιητήριο gio (ουτε καν βγαζει και δεν το εχω πληρωσει) ουτε ανακοινωση της ημερομηνιας στο σάητ του παλιου τσμεδε 

Edited by DimCiv
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.